Yeni Toyota Proace

Yeni Toyota Proace

Hiace modelinin ardından özellikle Avrupa pazarında bir panelvan modelin eksikliğini hisseden Toyota, PSA (Peugeot&Citroen) grubu ortaklığı ile Fransa'da geliştirdiği Yeni Proace modelini Türkiye'de de satışa sınmaya hazırlanıyor.


Aynı bantta üretilecek olan kardeşleri Citroen Spacetourer ve Peugeot Traveller ile ortak platformu kullanan Yeni Toyota Proace Verso ve Van olmak üzere 2 farklı versiyona sahip olacak.


Toyota Proace Van modeli segmentinde yer alan Cargo özelliklerine sahip olarak yük taşımacılığı amacı ile kullanılacak. 1460 kg taşıma kapasitesine sahip Proace Van 1,6 litre 95 hp ve 2,0 litre 150 hp güç üreten iki farklı dizel motor seçeneğine sahip olacak.


Toyota Proace Verso modeli ise 9 kişilik oturma kapasitesi ile yolcu taşıma konusuna odaklanacak. Katlanabilen ve sökülebilen koltukları MPV segmentinde yer alan bir binek araç konforu sunacak. Zengin donanım listesine sahip olacak Toyota Proace Verso modeli, 1,6 litre 115 hp ve 2,0 litre 150 hp güç üreten iki yeni dizel motor seçeneğine sahip olacak.


6 ileri manuel vites ile gelecek olan her iki modelde de şimdilik otomatik şanzıman seçeneği bulunmuyor. Yeni ticari Proace modellerinin yıl sonuna doğru Türkiye pazarı'nda satışa sunulması bekleniyor.11.10.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bu habere ilk yorumu siz yapın!
BİZİ TAKİP EDİN