Yeni Toro Resmen Açıklandı

Yeni Toro Resmen Açıklandı
Kuzey Amerika'daki pick-up modellerin popülaritesi ile Avrupa'daki pick-upların karşılaştırmak büyük hata olur. Ancak Volkswagen Amarok gibi kaslı ve heybetli Avrupalı pick-up'lar sayesinde son yıllarda bu segmente büyük bir talep oluşmuş durumda.

Bu talebi biraz geçte olsa farkeden Fiat, yeni pick-up modeli Toro'nun ilk resmi görselini yayınladı. Ufak boyutlarıyla Amerika pazarına hiyap etmesi pek de mümkün görünmeyen yeni Fiat Toro pick-up modelinin Avrupa'da ise VW Amarok, Toyota Hilux, Mitsubishi L200 gibi modellere rakip olması mümkün.

Ancak yeni Fiat Toro pick-up modelinin diğer modellerden ayrılan  yönü ise pick-up ve SUV karışımı bir karaktere sahip olması.

Fiat Grubu bünyesinde bulunan Jeep Renegade SUV modelinin üzerine konumlandırılacak yeni Fiat Toro pick-up, 5 kişilik oturma alanı ve 1.000 kg taşıma kapasitesi sunacak.

Opsiyonel olarak dört tekerlekten çekiş sistemi ile de satın alınabilecek yeni Fiat Toro, macera arayanların isteklerine de cevap verecek.

Henüz resmi olarak doğrulanmasa da yeni Fiat Toro'nun 1.8 litrelik E-Torq Flex benzinli ve 2.0 litrelik Multijet dizel motor seçeneği ile satışa sunulması planlanıyor. Sadece önden çekişli olarak satın alınabilecek benzinli motor seçeneği 6 ileri otomatik vitesle gelirken, önden çekiş yada dört tekerlekten çekişli olarak tercih edilebilecek dizel ünite 9 vitesli otomatik şanzıman ile gelecek.

Tasarım itibari ile bir pick-up olsa da, yeni Fiat Toro donanım ve teknolojisi ile SUV platformu ile yarışacak. Uconnect eğlence sistemi, yarı deri döşemeler, navigasyon sistemi, geri görüş kamerası, xenon farlar, açılır tavan ve 18 inçlik jantlar ile yeni Fiat Toro, standart pick-up'lardan ayrılacak.

26.10.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-7793 16.10.2016 02:43

Fiat Toro Volcano Türkiye'ye gelse makul fiyat seviyesinde bence pikap sınıfında büyük iş yapar. Tasarımı, kalitesi, iç mekan ve motor performansıyla pikap sınıfında kuralları yeniden çizer. Toro Volcano ülkemize gelse ne olacak ki diye de düşünüyorum. Bir taraftanda. Sonuçta halkımız bu araba sırf Türkiye'deki "marka imajı" yüzünden Fiat olduğu için aracın yüzüne de bakan olmaz. Fiat'ın herşeye rağmen Toro Volcano'yu ülkemize getirmesi gerektiğini düşünüyorum

Misafir-738 07.10.2016 22:35

Fullback'ten daha iyi bir pikap Toro. Türkiye'ye gelse makul fiyat seviyesinde bence büyük iş yapar ve pikap segmentinde çığır açar. Toro Hummer'ları çağrıştırıyor. Fiat 2005 yılında konsept bir pikap tanıtmıştı Oltre adında. Oltre gibi Toro'da Hummer'lara benziyor

Misafir2708 26.10.2015 15:05

güzel ama yine fiyatı pahalı olacaksa tutmaz