Yeni Tiguan Böyle Görüntülendi

Yeni Tiguan Böyle Görüntülendi

Tamamen yenilenen 2017 Volkswagen Tiguan’ın daha önceden bilgisayar destekli tahmini görüntüleri çizilmiş ancak kesin bir ipucuna yada resmi bir açıklamaya ulaşılamamıştı.

Bugün ise yeni Volkswagen Tiguan, Carscoop.com blogunun okuyucuları tarafından fotoğraf çekimleri sırasında tamamen kamuflajsız olarak görüntülendi.

Blog okuyucusu Sean, “Bu casus fotoğrafları Vancouver, Kanada’daki evimin camından çektim.” Dedi. Yeni jenerasyon kompakt SUV modeli Tiguan için pazarlama materyalleri çekimi yapan Volkswagen, tamamen yeni Tiguan’I 2 hafta sonra gerçekleşecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıtacak.

Yeni VW Tiguan, artık daha keskin hatlara sahip. Ayrıca mevcut jenerasyon modelden daha lüks görünen yeni Tiguan, mevcut modelin sıkıcı ve yuvarlak hatlarından kurtulmuş gibi görünüyor.

  Yeni VW Tiguan, Ford Kuga, Toyota RAV4, Mazda CX-5 ve Nissan Qashqai gibi dişli modellere rakip olacak.

Fotoğrafların çekildiği açıdan, Volkswagen’in 2013 yılında Şangay Otomobil Fuarı’nda sergilediği SUV konsepti Cross Blue ile benzer tasarım çizgilerine yer verdiği anlaşılıyor.

Yeni Tiguan için 3 farklı versiyonun üretileceğini belirten Volkswagen yetkilileri, (resimlerde görülen) 5 koltuklu standart kasa tipi, “Tiguan Long” yada “Tiguan +” olarak adlandırılması beklenen daha uzun 7 koltuklu ve BMW X4 benzeri daha sportif bir 5 koltuklu Tiguan coupe versiyonlarını üretecek. İlk olarak standart 5 koltuklu model satışa çıkacak, diğer 2 versiyon ise 2017 yılına kadar yollarda olacak.

Volkswagen Grubu’nun en güncel platform MQB’yi kullanacak yeni Tiguan’da en son Golf motor seçenekleri konumlandırılacak. Tiguan TSI ve TDI motor seçenekleri ile satışa sunulacak. Volkswagen’in Tiguan GTE hybrit modelini de üretmeyi düşünüyor. 

01.09.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Emirhan Bozkurt 03.09.2015 16:55

öncelikle belirteyim bana kalırsa 1.6 tdi gelmeyecek ama umarım gelir çok istiyorum ayrıca bu büyük ihtimalle r-line tarzı yani 2.0 tsi motorlu en full donanımlısının görüntüsüdür yani bu donanımlarda dizel tiguanın en ful otomatiği bana kalırsa 140 bin civarı olacak ve bende dah,l herkesi üzecekdir ayrıca yine bana kalırsa 1.4 benzinlinin en ful donanımlısı da yine 120 bin civarı ve üstü olacaktır 2013 chrome edition tiguan kullanıcısı olarak araç bu fiyatlarda olursa kendi tiguan ımı kullanmaya devam edeceğim taa ki 7 kişiliği gelene kadar

Nothing Man 01.09.2015 20:52

süper.. bundan bir tane de ben alayım..

Yılın Üyesi 01.09.2015 20:51

ben öyle yapmayacağım. dizel olanından alıp rahat rahat gezmeyi düşünüyorum :)

Yunus Doğmuş 01.09.2015 13:52

@ tokay ceritoğlu - Olur abi öyle yaparız :D

tokay ceritoğlu 01.09.2015 13:16

modaya uyup arka tavanı basık yapmadı ise,adam gibi bir araba demektir,artık bu yakıt yazışmalarımız bıkkınlık getiriyor,gücü yeten böyle kasası oturaklı araçları alsın,ferah ferah binsin,yetmeyenlerde ayaklarını yorganlarına göre uzatıp keselerine göre araç alsınlar.