Yeni Suzuki Baleno

Yeni Suzuki Baleno

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında, üretim yeri olan Hindistan'da satışa sunulan yeni Suzuki Baleno, geçtiğimiz Şubat ayında asıl memleketi Japonya'da da satılmaya başlandı.

Mart ayının ilk günlerinde başlayan Cenevre Otomobil Fuarı'nda da yerini alan Suzuki'nin en yeni hatchback modeli Baleno, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok Avrupa ülkesinde yaz aylarına doğru satılmaya başlanacak.


Yeni tasarlanan dayanıklı ama hafif bir platformun kullanıldığı yeni Suzuki Baleno, markanın ufak hatchback modeli Suzuki Swift'in bir basamak üzerinde konumlandırılacak.

Yeni Baleno modelinin satışa sunulma tarihi İngiltere için Haziran 2016 olarak açıklanırken, Türkiye'de yoluna Doğan Grubu bünyesinde devam eden Suzuki Türkiye'nin de aracı bu tarihlerde satışa sunması bekleniyor.


Maruti tarafından üretilen tamamen yeni Suzuki Baleno, 3,995 mm uzunluğa, 1,745 mm genişliğe ve 1,470 mm yüksekliğe sahip bir otomobil. İlk aşamada 3 silindirli turbo şarjlı motor seçeneği ile satışa sunulacak Suzuki Baleno, 1.0 litrelik BOOSTERJET motoru ile 110 beygir güç ve 170 nm tork üretecek.

1.2 litrelik DUALJET atmosferik motor seçeneği ise 4 silindirli benzinli bir ünite olacak. Bu üniteye entegre edilmiş başlangıç jeneratörü ile birlikte SHVS (Suzuki Akıllı Hybrit Araç) teknolojisi de kullanılacak.


Dış tasarımı ile de dikkatleri çeken yeni Suzuki Baleno, LED ön farlar, LED gündüz farları ve LED arka farların yanı sıra, 16 inçlik jantlar ve tavan rüzgarlığı gibi sportif detaylara da sahip olacak.

Konfor ve teknoloji olarak da bir hayli zengin bir donanım sunacak olan Suzuki Baleno, adaptif hız sabitleyici, ısıtmalı koltuklar, Akıllı Telefon ve Apple CarPlay ile MirrorLink entegrasyonuna sahip 7 inçlik bilgi ve medya sistemi ve geri görüş kamerası gibi özelliklere sahip olacak. Yeni Baleno'da Radar Fren Desteği, ESP ve 6 airbag gibi güvenlik özellikleri de bulunacak.

11.03.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-8589 12.03.2016 01:06

Beğendim, güzel. Toyota alacağına bunu al daha iyi.

Nadir Dipi 11.03.2016 17:24

Bu markanın en başlıca derdi aslında yaygın bir bayii ağının olmaması sorunsuzluk anlamın da gerçek mana da sorun yaşatmayan bir marka ama ülkemizde hak ettiği yerde değil bu kafa ile de gider ise de olmayacak. Trafik de sayıları çok az. Değer kaybı çok fazla olması da buna başka etken ama benim başım ağrımasın uzunca yıllar kullanacağım bir araç denir ise bu marka da sayılı markalar içinde.

Misafir-652 11.03.2016 15:27

fiyatı çok belirleyici olacaktır . Bir de türkiyeye ne kadar araç getireceğide önemli .

tokay ceritoğlu 11.03.2016 09:31

çok cazip fiyatla başlayıp devam etmezse,zaten servislerin dağılımı yetersiz motorla çok fazla şansı olmayacak,çünkü rakipleri çok farklı seçeneklere sahip..