Yeni Subaru Legacy

Yeni Subaru Legacy

Özellikle Impreza modelinin performans versiyonları ile büyük yankı uyandıran Japon otomobil üreticisi Subaru, 1989 yılından bu yana üretim bandında olan kompakt modeli Legacy'yi yeniliyor.

2010 yılından bu yana satışta olan 5. Jenerasyon Legacy, oldukça büyük ön farları, enteresan çizgilere sahip arka farları ve uzun tekerlek çamurluk arası mesafesiyle pek de ilgi çekici bir görüntü sunmuyordu. Ancak Japon üretici 6. Jenerasyon Legacy ile hatalarını telafi ederek keskin hatlara sahip oldukça şık bir tasarım ortaya koyacak.

Otomobil bloglarında yayınlanan casus fotoğraflara bakıldığından oldukça güçlü karaktere sahip bir tasarıma sahip olacağı göze çarpan yeni Legacy'nin yeni formlara kavuşmuş tamponları ve kaputu da aracın karakterini etkileyen parçalar oluyor.

Yeni Legacy'nin yayınlanan ilk gayri resmi resimlerinde göze çarpan en can sıkıcı detay ise arka kapıların C sütunu ile birleştiği kısımda kullanılan malzeme kalitesi oluyor. Arka kelebek camlarının devamı gibi duran bu plastikler oldukça kötü bir görüntü sunuyor.

Aslında mühendislik ve stilin parçası bir illüzyon olan bu tasarım sayesinde arka kapıların olduğundan daha uzun görünmesi sağlanıyor. Bir başka Japon otomobil üreticisi Mazda da 6 modelinde bu göz yanılmasını kullanmıştı. Gün ışığını daha fazla almak için daha yukarıda konumlandırılan cam sütunları, Ford Fusion ve Mazda 6 modellerinden esinlenilmiş.

Sıkıcı ön ızgaradan da kurtulan Subaru Legacy, etkileyici farlarıyla da şimdiden büyük beğeni kazanmış durumda. İç tasarımı hakkında ise henüz bilgi bulunmayan yeni Legacy'de Subaru'nun, güncel Impreza'nın konsol tasarımına benzer bir tasarım yapması bekleniyor. Yüksek kaliteli materyallerin, ergonomik ve teknolojik bir iç tasarımla birlikte birleşerek segmentindeki rakipleri ile yarışması bekleniyor.

24.07.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
legacy 27.07.2013 00:58

2006 model legacy bindim yalancı yarimdeki arabaya inan almanda mercedes neyse japondada subaru öyle cok rahat bi araba iddalı bence :)

Atilla 26.07.2013 20:56

2010'a kadar 15 yıllık Legacy ve 2.5 yıllık Forester kullanıcısı olarak diyebilirim ki bu aracın kalitesi tartışılmaz. Avrupa'da volvo ne ise asya'da subaru o'dur. Fakat yıllardır bir tasarım problemleri vardı araçlar bi türlü sahip oldukları değere ulaşamadı. Şimdi bu yeni legacy ve yabancı bir sitede görmüş olduğum impreza wrx konsept aracı ile tekrar 90'lardaki ihtişamlı günlerine inanıyorum ki geri döneceklerdir.

Nihat 26.07.2013 01:07

güzel fena değil yandan bmw yi andırsada ön ızgara güzelleştirlmeli yakışmamış

hanifi göktaş 25.07.2013 00:35

c segmenti impreza şuanda türkiye'ye nedense gelmiyor, ama d segmenti legacy yenilenerek tekrar geliyor. bu aracın fiyatı göz önüne alındığında aynı fiyata avrupalı rakipleri yedek parça, servis, ikinci el v.s. gibi bir çok konuda daha mantıklı duruyor. kalite konusunda; 2010 model bir legacy'de 3 dakika kadar binmişliğim var kesinlikle çok farklı, çok iddialı bir araç bence.