Yeni Sportage Detaylanıyor

Yeni Sportage Detaylanıyor
Eylül ayında düzenlenecek dünyanın en büyük otomobil şovlarından olan Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gün yüzüne çıkmaya hazırlanan 2016 Kia Sportage'ın resmi olmayan görselleri ortaya çıktı.

Test sürüşleri sırasında görüntülenen kamuflajlı Kia Sportage baz alınarak yapılan 3 boyutlu çalışma ile yeni kompakt SUV modeline en yakın taslak elde edildi.

Bir 3D sanatçısı tarafından tasarlanan 2016 Kia Sportage modellemesini her açıdan 360 derece görüntülemek de mümkün.

Özellikle ön far ve gündüz farı tasarımı test sürüşünde görüntülenen kamuflajlı model ile birebir aynı olan 3 boyutlu tasarımda hatalı olan tek kısım ise artık daha az krom detayı bulunan akışkan bir ön ızgara tasarımı.

Kia artık gösterişli ama kalitesiz görünen tasarım felsefesinden uzaklaşıp daha sade ve prestijli tasarım hatlarına gitmeyi tercih ediyor.

Bu tasarımı gören bazı kullanıcılar, 2016 Kia Sportage modelini şimdiden Koreli çakma Porsche olarak adlandırmaya başladı. Tabiki herkesin fikrine saygı duymalıyız. Bizce 2016 Kia Sportage, özellikle arka profilden bakıldığında Mercedes Benz ML Serisi'ni andırıyor. Bagaj kapağı boyunca uzanan arka stop lambaları ise yine Mercedes Benz S Coupe'den tanıdık geliyor.

MX (Modern Extrem) ve SX (Sport Extrem) olarak iki donanım seviyesi ile gelecek 2016 Kia Sportage'ın, 2 litrelik turbo beslemeli motoru ile 245 beygir güç üretecek performans versiyonu da satışa çıkacak.

Diğer motor seçeneklerini sedan Optima modeli ile paylaşacak 2016 Kia Sportage, 1.7 litrelik dizel ve 1.6 litrelik benzinli motor seçeneklerine de sahip olacak. Her iki motorun da güç aktarımı görevini çift kavramalı şanzıman üstlenecek.

Artık daha sportif bir yapıya kavuşacak 2016 Kia Sportage, daha geniş şasisi ve büyük bir revizeden geçmiş süspansiyonları ile artık daha başarılı yol tutuş performansı sunacak. Kia'nın belkide en büyük eksiği olan hassas direksiyon kontrollerinin de yeni Sportage ile birlikte gelmesi bekleniyor.

22.07.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Ömer Bayrak 25.07.2015 22:05

Önden Kia Soulu andırıyor gibi.