Yeni Smart Serisi Artık Hazır

Yeni Smart Serisi Artık Hazır

Alman devi Daimler bünyesinde bulunan otomobil üreticisi Smart, tamamen yenilenen ForTwo ve ForFour modellerini bugüne kadar büyük bir gizlilikle saklamayı başardı. Ancak şu sıralar Çin'den gelen ilk gerçek fotoğraflar ülkenin otantik dokusunda çekildi.

Smart'ın baştan aşağı yenilediği iki kişilik ForTwo modeli ile 4 kapılı ForFour modelleri tamamen aynı tasarım çizgilerini taşıyacak. Öyle ki yeni Smart ForTwo modeli ile ForFour modelleri arasındaki tek fark arka kapılar ve arka koltuklar olacak.

Bu iki modeli Fiat'ın 500 modelinde uyguladığı 500 L varyantı gibi değerlendirebiliriz. Ancak Fiat'ın 500 ve 500 L modelleri arasında, Smart'takinin aksine tasarım farklılıkları bulunmakta. Smart ForTwo ve ForFour modellerinin iç tasarımı da canlı renklerin hakim olduğu kabin ile modern ve ferah bir görüntü sunuyor.

Alman otomobil üreticisinin her iki yenilenen modeli de markanın geçtiğimiz yıl Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergilediği Fourjoy konsept modelinin tasarım felsefesinden başta ön ve arka farlar olmak üzere izler taşıyor.

Ufak boyutlarına rağmen oldukça güvenli olan yeni Smart ForTwo ve ForFour modellerinde Tridion Güvenlik Hücresi tekrardan tasarlanmış. Ayrıca yeni LED far ve kaput tasarımı ile araç daha dinamik bir tasarıma bürünürken bal peteği desenli ön ızgarada yeni Smart'ların dikkat çekici detayları arasında yer almış.

2006 yılından bugüne hiç kar edemeyen Smart'ın bu iki yeni model ile birlikte kar etmeye başlayacağı Daimler Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul doğumlu Dieter Zetsche tarafından açıklandı.

17.07.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Anıl 28.07.2014 01:42

Mercedes - Renault adi ortaklığı sayesinde Yeni Renault Twingo kasası kullanılmış. Hyundai ile alakası yok yani :)

İlhan 23.07.2014 10:09

şirin ama çok şirin!!!

Yagami 18.07.2014 16:20

Smart bir Mercedes sayesinde bayağı gelişmiş . Fakat ünlü alman mühendisliğine yakışmamış. Fiyatı iyi ise iş reklamında kullanılabilir.

emirhan 18.07.2014 15:52

hyundai i 10 un mercedes hali gbi garip bi şey olmuş tasarımı kendine özgü değil

Laschil 17.07.2014 14:47

Çirkin, çok ama çok çirkin!!!