Yeni Skoda Kodiak

Yeni Skoda Kodiak
Volkswagen Grubu bünyesinde bulunan markalardan olan Skoda, 2016 yılında piyasaya sürmeyi planladığı küçük SUV modelinin hazırlıklarına hızla devam ediyor.

Uzun zamandır konuşulan Çek Cumhuriyeti merkezli üreticinin SUV modeli, görünüşe göre artık son aşamaya geldi.

Volkswagen Grubu'nun 2012 yılından bu yana başta VW Golf olmak üzere birçok modelinde kullandığı esnek MQB platformu üzerine konumlandırılması beklenen Skoda SUV'nin 2. Jenerasyon VW Tiguan'ın iskeleti ile satışa çıkması bekleniyor.

Alman otomobil dergisi AutoBild'in haberine göre, bugüne kadar "Snowman" yani "Kardanadam" olarak adlandırılacağı düşünülen model, boz ayıların alt türüne verilen "Kodiak" adı ile satışa çıkacak. Yaklaşık uzunluğu 4.75 metre olması beklenen Skoda Kodiak'ın, Avrupa'da 24.000€'dan (70.000 ₺ civarı) satışa sunulması planlanıyor. Türkiye'de 2017 gibi satışa çıkması beklenen modelin, 2016 yılında satışa çıkacak Volkswagen Tiguan'dan daha düşük fiyat ile satılması bekleniyor

Markaya yakın kaynaklardan bilgi edindiğini açıklayan bir otomobil bloğunun haberine göre ise yeni Skoda Kodiak, 2016 Ekim ayında Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak. Bu yeni SUV, Skoda'nın Çek Cumhuriyeti'ndeki Kvasiny fabrikasında 5 ve 7 koltuklu iki versiyon olarak üretilecek.

Dedikodulara göre yeni Skoda Kodiak, yeni jenerasyon Skoda Octavia ile aynı motor seçeneklerine sahip olacak. Seat logolu bir kardeş SUV modelinin de üretilmesinde ön ayak olacak Kodiak hakkında, kış şartlarında gerçekleşen test sürüşü fotoğrafları haricinde henüz detaylı bilgi edinilmiş değil.

21.12.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-2273 03.05.2016 21:43

7 koltuklu araç çeşidi Türkiyede çok az. Bir an önce çıkmasını bekliyorum. Tipi de çok güzel görünüyor.