Yeni Renault Scenic

Yeni Renault Scenic
Renault Scenic ve Grand Scenic'in 2012 versiyonları, daha geniş bir iç mekân arayışı içindeki sürücüleri güçlü, akıcı, dinamik hatları, aynı zamanda çekici, dinamik bir dış görünüşü ile de beğenisini toplayacak. Yeniden tasarlanan ön kısım hem modern hem de prestijli bir özellik taşırken, Scénic'in yeni arka lambaları ekstra bir dinamik dokunuş sunuyor. LED gündüz farları, krom detaylar (ön kısımda, artı bagaj kapağı şeridi ve yan çıtalar) ile birlikte yeni jant kapağı ve alüminyum alaşımlı jant serisi dikkat çekiyor. Grand Scenic'in daha yatay ön kısım hatları ve tavan barları modelin etkileyici görüntüsüne katkıda bulunuyor. Yeni Scenic ve Grand Scenic, iki yeni renk seçeneği bulunuyor. 2011 Frankfurt Fuarı'nda lansmanları gerçekleştirilen performanslı ve düşük CO2 salımıyla (105g/km) öne çıkan yeni motor seçenekleri Energy dCi 110 ve Energy dCi 130 Yeni Scenic ve Grand Scenic'te tüketiciyle buluşuyor. 2012 ilkbaharından itibaren Yeni Scenic/Grand Scenic ekonomik yepyeni Energy TCe 115 benzinli motor ile pazara sunulacak. Bu motorlar sayesinde Renault Scénic ve Grand Scénic modelleri, Renault'nun, performanstan ödün vermeksizin kendi sınıfında CO2 salımı açısından Avrupa'nın bir numaralı imalatçısı olma hedefini elde etmesinde önemli bir rol onayacak. Scenic ve Grand Scenic, sürücünün dikkatine ve gece görüşüne iki kilit fonksiyon sayesinde destek olan Visio System'e sahip olan ilk Renault modelleri: şerit ayrılma uyarı sistemi (bir kamera sayesinde sürücünün şeritten ayrılıp ayrılmadığı belirleniyor ve sesli bir sinyal ile uyarı veriliyor) ile birlikte otomatik bir far fonksiyonu (aynı kamera, yakındaki araçların ışıklarını ve/veya sokak aydınlatmalarını otomatik olarak belirliyor ve kısa fardan uzun fara, ya da tam tersi, geçiş yapıyor). Standart ekipman olarak sunulan bir dizi yeni özellik sayesinde sürüş ve seyahat konforu daha da geliştirilmiştir. Yokuşta çalıştırma yardımcısı dik yokuşlarda aracı kaldırırken geriye kaymasını engellemektedir. Otoyol modu göstergeleri ise sürücü şerit değiştirmek üzereyken sinyal kolu itildikten sonra üç kez yanıp sönerek diğer motorlu araç kullanıcılarını uyarmaktadır. Scenic ve Grand Scenic 2009 sonunda mevcut versiyonun lanse edilmesinden bu yana 400bin adetten fazla satış rakamıyla Avrupa'da kendi segmentlerinin zirvesinde yer alıyor. 1996 yılında lanse edilmesinden bu yana 3.9 milyon adet Scenic satışı gerçekleştirildi.

09.01.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
emin53 11.04.2012 16:00

SÜPER EKONOMIK GENIŞ VE RAHAT AILE İÇİN IDEAL

Murat AY 06.02.2012 15:42

Ben de daha iki ay önce 2005 model bir Scenic 2 Dynamique versiyonundan satın aldım.En başta donanım olmak üzere gereğini fazlasıyla sunan bir otomobil.Yeni versiyonlarının çok daha başarılı olduğuna inanıyorum.Tavsiye edebileceğim bir aile otomobili.