Yeni Renault Kangoo

Yeni Renault Kangoo
1997 yılında üretim bandına çıkan Renault'un hafif ticarisi Kangoo, 2008 yılında yenilenen yüzü ile 5 yılda 400.000'den fazla satmayı başarsa da 5 yıl aradan sonra artık Kangoo için yenilenme zamanı çoktan geldi de çattı. Dıştan ufak bir makyaj operasyonu geçirecek yeni Kangoo'nun iç tasarımında ise yeni Renault Clio ile neredeyse aynı ekipmanlar yer alıyor. Yeni Kangoo'nun, Renault'un ticari olmayan modellerine yaklaştırılmak istenmesi ile donanıma verilen önemin arttığı açıkça anlaşılırken, aracın Mercedes-Benz'in hafif ticari aracı Citan ile aynı platformu paylaşacağını da ekleyelim. Dış tasarımda yapılan sayılı değişikliklerin büyük bir kısmı ön tarafta yer alırken, yeni ön farlar, yeniden tasarlanan ızgaralar ve yuvarlak hatları ile tamponlar Renault'un benimsediği yeni tasarım dilini yansıtırken, gücünü tamamen elektrikli motordan üreten Kangoo Z.E. modeli unutulmamış. Z.E. modelinde ise batarya gövde rengi logonun altına gizlenmiş. Ayrıca yeni tasarımı ile yan aynalar ve daha küçük boyutları ile arka farlar göze çarpan detaylar arasında. Yeniden tasarlanan iç tasarım ve direksiyon ile de gönülleri fetheden Kangoo, iç mekandaki kalitesini teknolojiyle perçinlemiş. ESC'li Yokuş Kalkış Desteği ve konsolda konumlandırılmış R-Link multimedya sistemi ile de tam puan kazanıyor. Yeni Kangoo'nun yıl sonuna doğru piyasaya çıkması beklenirken, mevcut modeli ile aynı dingil mesafesi ve motor seçeneklerine sahip olması bekleniyor.

03.02.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Halil bektas 19.04.2014 18:46

Perfonmansi nasildir lutfen yazin

ibrahim özdemir 14.11.2013 18:54

bende renault kango var renault kangodan şaşmam yenısını çıkmasını sabırsızlıkla beklıyecem....

selahattin önder 09.07.2013 04:22

7 kişiliğide olurmu acaba çıtan dan iyi bence

bektaş hakverdi 17.04.2013 11:43

kangoo benim favori arabam ve yeni modelini almak için gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum zaten kangooları fazla övmenin gereği yok bu arabayı alıp keyfini süreceksin teşekkürler renault.