Yeni Opel Zafira Tourer

Yeni Opel Zafira Tourer

Opel markasının uzun zamandır üzerinde çalıştığı Opel Zafira modeline ait ilk resimler  bugün internete sızdı. Diğer modellerinde de olduğu gibi markanın son dönem tasarım felsefesini yansıtan yeni yüzü ile Zafira tamamen yenilenmiş.

Önceki neslinde kullanılan Bumerang far tasarımından vazgeçildiği görülen Zafira'nın yeni far tasarımları Astra modeline oldukça yakın bir çizgide kullanılmış. İç mekan detaylarında ise yeni multimedya ekranı ve yine Corsa ve Astra modellerinden tanıdığımız direksiyon sisteminin kullanıldığı görülüyor.

Android Auto ve Apple Car Play gibi uygulamalar ile tam olarak entegre olabilen yeni multimedya sisteminin tüm versiyonlarında standart olarak sunulması bekleniyor.

Bu yıl düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılması beklenen Yeni Opel Zafira Tourer, markanın Avrupa pazarında uzaklaştığı aile sınıfı satışlarında yeniden rol alma amacında. 7 koltuk kapasitesine sahip MPV modelinin ülkemizde yıl sonunda satışa sunulması bekleniyor.

27.05.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-1212 29.05.2016 00:20

Evet bu compact MPV segmentinin en büyük handikapı koltuk sayısıyla orantısız bagaj hacmi. Ya 6 kişi binip arkadaki bi koltuğu kapatıp valizlerinizi oraya koyacaksınız ya da port bagaj şart; onun da sökmesi, takması, muhafazası filan ayrı dert. 7 kişi oturulan aracın en azından arkasında iki orta boy valiz dik olarak konulabilmeli. Hali hazırdakilerin hiçbirinde bu mümkün değil sanırım. Bi Ford S-Max var 300 litre civarında bagajı olan; onun da 1.6 dizel otomatiği yok. Seat Alhambra da 280 litre civarı sanırım; onun da sadece 1.4 benzinli otomatiği geliyor ki benzinin bu kadar pahalı olduğu bi ülkede kimse 10 litre civarında yakan bi aile aracı kullanmak istemez.

tokay ceritoğlu 28.05.2016 09:36

fiyat 100 binden başlar,alır başını gider,7 kişilik araçlar bölümünde de yazıyor,7 kişi binince bagaj 150 dm3 e düşüyor,peki bu 7 kişinin bagajı,valizi, arkadan uçak kargosuyla mı,yoksa kargo şirketleriyle mi gelecek,işlevi olmayan ve bir işe yaramayacak bir araç türü..

Misafir-4933 27.05.2016 19:22

Fıat ne olacak acaba.