Yeni Mercedes Pick-Up

Yeni Mercedes Pick-Up
Mercedes Nissan Navara tabanlı bir pick up model üreteceğini duyurdu. Yeni Mercedes Pick Up ‘ın üretiminde Nissan-Renault ortaklığının yardımı alınacak. Geçtiğimiz yıl yapılan basın açıklamasında 2020 yılından önce yeni bir pick up modelinin üretileceği duyurulmuş ancak detayları verilmemişti. Mercedes-Benz bu seferki basın bülteniyle aracın Nissan Navara modelini esas alacağını ve 2017 yılında yollarda olmasının planlandığını duyurdu. Modeli sıfırdan geliştirmek pahalı olduğundan halihazırda rüştünü ispatlamış bir modelin tasarımını esas almak Alman markasına daha ucuza mal olacak. Daha önce konsept çalışmalarda Toyota Tundra modelini de deneyen Mercedes-Benz aradığını Navara'da bulmuş görünüyor. Daha önce Volkswagen ve Fiat tarafından da pick up üretme girişiminde bulunulduysa da Avrupa kökenli otomobil üreticileri bu segmentte diğer dallardaki kadar büyük bir başarı elde edemediler. Öncelikli olarak Avrupa, Avustralya Güney Afrika ve Latin Amerika ülkelerini hedef alacak model Barselona/İspanya ve Cordoba/Arjantin'de üretilecek. Aracın Plug-in hibrit bir versiyonunun da olması bekleniyor.

10.04.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Ali 02.05.2015 11:36

Hiç dikkat ettinizmi, Suriye ve ırak ta terör ve direniş örgütlerinin araçlarının hepsi Toyota pick up. Arazi şartlarında en iyi performansı Toyota veriyor.

kerem 22.04.2015 12:50

pick up segmentinde toyota hilux ve nissan'ı tek geçerim. toyota: ortadoğu-arabistan ve amerika'da yok satıyor.amarok daha yeni çıktı ve tasarımı hilux'ün taklidi olmuş. peynir ekmek gibi satılsa piyasada çok görülürdü. ben göremiyorum.

Burak 16.04.2015 23:42

volkswagene başarısız demiş de amarok peynir ekmek gibi gidiyor

ahmet 16.04.2015 09:19

Boş lafları bırakın bence. Pick Up ta Nissan ın namı ortada Mersedes te doğru bi seçim yapmış bence .Ama şu var 2 markada aynı model pick up olursa satışlar nasıl olur orası kafamı karıştırıyor .

reelankes 16.04.2015 00:27

mercedes, maliyet kaygısıyla saçma sapan işler yapmaya başladı. en başta da düşük hacimli dizelleri, yüksek maliyetleri öne sürerek dışardan almak gibi. otomobil, otobüs, minibüs ve kamyon gibi bir çok araçta aktarma teknolojisi, motor hatta kasa satışı gerçekleştiren, danışmanlık hizmeti veren, her şeyini kendisi yapan, hiç kimseyi de işine bulaştırmayan bir marka iken son bir kaç senedir özellikle otomobil bölümünün d segmentinde kalitesini bariz şekilde bozdu. ezeli rakibi bmw'de maliyet kaygısıyla kaliteden kısmen taviz verdi ancak burun kıvırtacak kadar abartmadı. ben mercedes hayranı bir insanken şu anda bmw başta olmak üzere, diğer rakibi audinin yaptığı işlere gerçekten saygı duyuyorum. mercedes bu şekilde giderse f segmenti hariç tahtından olacak. strateji-pazarlama ekibinin başında kim var bilmiyorum ama birimin başına bmw'nin ajanını koysan bu kadar zarar verdiremezdi. imajı kaybolacak bu gidişle. o yüzden en başta renault grubu ile olan tüm ilişkilerini kesip, c ve d sınıfına ciddi şekilde eğilmeli ve kaitiesini eskisi gibi artırarak tek başına özüne dönmelidir. yoksa bmw ya da audiden hangisi olur bilmem ama birisi kafasına levyeyi indirecek az kaldı!

Burak 13.04.2015 16:31

Bora bey kararınıza saygı duyuyorum fakat sözünüze asla katılmıyorum. mercedes maliyeti düşürerek kalitesinden ödün verdi ve eski çizgisini kaybetti. günümüzde mercedes'in jip üretiminde land rover'ın kalitesinin gerisinde kaldığı bir gerçek aynı şeyler araç üretimi içinde geçerli. bmw ve audi şunu gösterdi artık mercedes tek başına kral değil. ortada bmw ve audi gerçeği var. mercedes'te kalite düşerken bmw ve audi sürekli olarak kendilerini geliştiriyorlar. artık mercedes kullanıcılarının bile markanın kalitesinden şüpheleri var.

Arda 13.04.2015 01:36

Konsept bence çok şık. Amele pickuplarından sıkılmıştık artık, lüks segmentte de bir alternatif olmalı. Gelsin de biran önce alalım...

BORA KEMAL 13.04.2015 00:14

Mercedesin kalite konusunda eskiye göre taviz verdiği konusunda sizlerle hemfikir olsamda Mercedes isterse kalitesini ortaya koyar G 63 amg 6x6 gibi bir araba çıkarmış markadan bahsediyoruz. Uç bir ornek oldu ama mercedes bu onem verirse çokta güzel pick-up yapar. Ama sallamazsa o ayrı.

savaş şahin 12.04.2015 00:13

vw amarok'un biraz şişirilmiş hali
ve mühendisler kapı kollarını çizmeyi unutmuş...

Burak 11.04.2015 23:30

pick-up sınıfında toyota hilux, nissan navara ve ford ranger gibi yıllardır pick-up üreten üreticiler var mercedes senin neyine pick-up. mercedes önce çizgisini kaybetti kalitesinden ödün verdi ve günden güne daha da kötüye gidiyor. mercedes-benz pick-up üretecekse eğer cadillac escalade ext gibi bir pick-up modeli yapmalı. sonuçta mercedes hummer gibi bir pick-up modeli yapamayacağına göre en iyisi cadillac escalade ext veya dodge ram modeli bir pick-up'ta mercedes'e uygun olabilir. onun aşağısı ne mercedes'i kurtarır ne de kullanıcılarını.

tarafsız 11.04.2015 22:33

hangi belgeseli izlesem toyota arazi araçları görüyorum dünyanın her yerinde ve her coğrafyada alman ingiliz vs. tv belgesel yapıcıları massaimara da kenyada sonuç malum mercedes vb. asfalt araçları yok herşey lüks ve parlayan yumuşak detaylardan ibaret değil. dünya da sadece şımarık zenginlere hitap eden lüks araçlardan ibaret değil. japonları tebrik etmek lazım. mercedes zaten reneultun dizel motorunu kullanıyorlardı. böylece makyaj akmaya başladı marka fanatiklerine duyurulur. toplama mercedes kulağa tuhaf geliyor...

aga 11.04.2015 17:11

Mercedes benz bence gittikce kotu uretim yapiyor vw gecti onu yaziklar olsun yildiz mahfetti audi bak eskiden nasildi simdi nasil pick up yapiyor ford la anlas

mercedes 10.04.2015 22:52

Yeter artık her segment araba üretiyorsunuz ya da üretmeye çalışıyorsunuz doymuyorsunuz ama kaçırdığınız bir nokta var eski mercedes sürücüleri artık mercedes alma konusunda çok tereddütte kalıyor çünkü kaliteden çok ödün veriyorsunuz cla ve c nin bagajı yok denecek kadar hafif insan sağlığını önemsemiyorsunuz eski model 2008 e serisi araba yeni aldığım 2014 e serisinden çok daha kaliteliydi,,konforluydu en önemlisi güvenliydi sanırım artık range rovera geçme zamanı geldi mercedes insan sağlığına önem verene kadar mercedes kullanmayacağım

btr 10.04.2015 22:11

L200 varken bunu alan olacağını sanmam...hem fiyat konusunda hemde performans anlamında.

selim 10.04.2015 18:34

Gereksiz. citan macerası gibi yok olup gider. Pick-up dan beklenen sağlamlık ve sorunsuzluk avrupa markalarında yok, navara şehir pick-up'ı, zaten nissan'ın japonluğu mu kaldı, şirketin %51 i renonun. gerçek japonlar mitsubishi, toyota karşısında şansı olmaz.

Ali 10.04.2015 17:01

zaten G 63 AMG 6X6 gibi bir canavarı var. aynı tasarımı kullanabilirlerdi. Ancak fiyatı çoooook pahalı.

Erdem 10.04.2015 12:01

Avrupa kökenli üreticiler bu segmentte başarılı olamamışlarsa vw ve fiat pickup üretmeyi becerememişlerse dünya'da çatır çatır satılan amarok gökten zembille mi indi?

demir 10.04.2015 11:40

kesinlikle çok güzel görüyor, umarım iyi satacak ama maalesef biliyorum citan gibi iş yapmak için bir az pahalı

T.C. 10.04.2015 11:04

görüntü çok güzel,en az 2.5 veya 3 lt lik motorla,100 binin üzerinde bir fiyatla gelir,vitrinlik bir araç olur,hep beraber seyrederiz.