Yeni Mercedes MLC Serisi

Yeni Mercedes MLC Serisi
Mercedes Benz'in son aylardaki yeni model atağı durmak bilmiyor. Stuttgartlı otomobil devi şimdide yeni dört kapılı coupe crossover modeli MLC'yi test ediyor. Yeni Mercedes Benz MLC, 4 koltuklu oluşu, lüks tasarımı ve arazi kabiliyeti ile ezeli rakip BMW'nin X6 modeline rakip olacak. Almanya'da test sürüşlerinde görüntülenen AMG performans modelinin dış tasarımında birçok detay gizliliğini korurken aracın iç tasarımı hakkında ise izlenim edinebilmek mümkün. İç tasarımda ise markanın yeni tasarım felsefesini görmek mümkün. GL Serisi'ndeki ön kokpitin kullanıldığı gözlenen yeni MLC Serisi'nde kokpitten ayrı duran ve yeni C Serisi'nde de yer alan COMAND bilgi ve eğlence sistemi konumlandırılmış. Bilgi ve eğlence sisteminin kontrolünün sağlandığı dokunmatik konsolun hemen yanında ise yeni Range Rover modellerinde gördüğümüz şekilde tasarlanmış bir arazi kontrol sistemi yer alıyor. Tipik Mercedes Benz özelliği taşıyan yeni MLC Serisi'nde bolca deri, ahşap ve krom kokpit kaplamaları göze çarpıyor. COMAND bilgi ve eğlence sisteminin ekranı ise bir hayli büyük tercih edilmiş. Aracın direksiyonu da yeni C Serisi'nde alınmış. Dış tasarımında yoğun kamuflaj olmasına rağmen genel hatları seçilebilen aracın GLA modelinden esinlenilmiş farlara sahip olduğu ve yere bir hayli yakın bir gövde kitine sahip olduğu görülüyor. AMG jantlar ile birlikte aracın AMG performans modeli olduğu anlaşılıyor. Cam tavana sahip olan test aracının arka tasarımındaki eğim ise rakibi olacak X6 modelini anımsatıyor.

03.06.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
ergün 25.11.2014 03:08

mercedes yapıyor gardaşım, mlc tutulur ve yok satar, bizim ülkemize gelirmi bilmem, 2016 da piyasaya çıkacakmış, ama fiyatı nasıl olur bilemem

Burak 05.06.2014 17:55

Mehmet bey mercedes özellikle kendi içinde segmentler belirlemiş bir marka.fakat mercedes marka içinde hem modellerini zenginleştiriyor hem de yeni segmentler yaratıyor.CLS ile Coupe-Sedan'ın öncüsü olan mercedes Coupe-SUV segmentinde ise bmw'nin gerisinde kaldı ve bu sınıfa rakip bir model yapmaya karar verdi.mehmet bey size göre adlandırmalar karışık olabilir fakat mercedes'in bir standardı var yok değil.G,GL,GLA,GLK,M ve MLC ise model yelpazesi devam edecek ki bunda da bir karışıklık ve anlayamacak birşey çok.

mehmet 05.06.2014 04:50

Burak bey, ben mercedes niye bu araçları yapıyor demiyorum. Araçlarına yaptığı adlandırmayı eleştiriyorum. Mercedes geçmişte yaptığı adlandırmalar ile araç segmenti belirlemiş bir firma. E segmenti gibi. İlk yorumumda belirttiğim üzere yaptıkları adlandırmalar karışık ve bir standart yok. İnsanlar isminden aracın boyutları veya konfor seviyesi ile ilgili bilgi edinemiyor. En azından ben birşey anlayamıyorum:)

Burak 05.06.2014 00:35

Mehmet bey mercedes'in adlandırmada bir yanlışlık yaptığı yok.
G,GL,GLA,GLK,M, ve MLC şeklinde sıralamanın devam etmesi planlanıyor ki mercedes bu anlamda hem kendi içinde yeni segmentler yaratıyor hem de model yelpazesini genişletiyor.bmw'de ise bu durum X1,X3,X4,X5 ve X6 şeklinde uzayıp gidiyor.ayrıca mercedes mlc'yi bmw'nin X6 modeline rakip olarak geliştirdiği için aracıda bu şekilde yapmak zorundaydı çünkü Coupe-SUV araçların genel anlamda tasarımları bu şekilde oluşmaktadır.

mehmet 04.06.2014 09:08

mercedes bu adlandırma konusunda biraz saçmalamaya başladı artık. bu araç X6 ya rakip olduğuna göre ML den büyük olacağa benziyor. adına MLC demiş.

aynı adlandırma mantığı olsa GLA nın GL den büyük olması gerekirdi. adlandırmlarını karma karışık yapıyor hiç birşey anlamıyorum.

BMW nin adlandırmları daha anlaşılır. X1-2-3-4-5-6.

fırat ali 04.06.2014 08:03

Bence çeşitliligini arttirma rakabeti arttirma adina cok guzel olmus internette kamuflajsiz halide var.

Olcay bey bunun uğruna bizim tahakkul edemecegimiz yatirimlar projeler yapılıyor ne muhendisler ne pazsrlamacilat nr kafalar bunun uzerine yoruluyor ve piyasaya sunuyor yorumunuz bence cok basit mercedesi bugünlere getiren insanlar düşünüyor emin olun sizden benden daha cok anliyorlar uydurmami güzel bir atilimmi

Mercedea çizgisinin dışına çıktı ama hitap ettiği kesimi cok arttırdı.

olcay 03.06.2014 16:01

çok uydurma bişey gelecek gibi mercedes tasarım anlamında çizgisini biraz bozdu bence