Yeni Megane Sedan Fiyatları Açıklandı

Yeni Megane Sedan Fiyatları Açıklandı

Kısa bir süre önce Yeni Megane hatchback modelini tanıtan Renault, modelin sedan versiyonunu çarşamba günü satışa sunmaya hazırlanıyor.


62.600 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan Yeni Renault Megane Sedan, HB kardeşi ile aynı tasarıma sahip. Özellikle Yeni Megane Sedan'da 550 litre ile segmentinde en büyük bagaj hacimlerinden biri sunuluyor.


Yine segmentinde en uzun dingil mesafesine sahip olan Megane sedan bu özelliği sayesinde oldukça geniş bir yaşam alanı sunuyor. Renault tarafından sadece Bursa Tesislerinde üretilecek olan Yeni Megane Sedan aynı zamanda 30 farklı ülkeye ihraç edilecek. 


1,6 ve 1,2 litrelik benzinli motor, 1,5 ve 1,6 litrelik dizel motor seçenekleri ile satılacak olan Yeni Renault Megane Sedan; 1,2 benzinli ve 1,5 dizel motor seçeneklerinde ayrıca EDC otomatik şanzıman kombinasyonlarına da sahip. Güncel motorlara Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım paketi eşlik edecek.


İç mekanda 7 inçlik gösterge paneli ve orta konsolda yer alan 8,7 inçlik tablet multimedya ekranı modelin teknoloji algısını zirveye çıkarmayı başarıyor. R-Link 2 altyapısına sahip olan bu sistem tüm akıllı telefonlar ile uyumlu olarak çalışabiliyor.


Opsiyonel olarak 2 farklı renkte deri koltukla satın alınabilen Renault Megane Sedan'da 8 metalik ve 1 opak renk seçeneği de bulunuyor. Üst pakette yer alan Pure Vision Full LED far sistemi markanın aydınlatma konusunda geldiği noktayı temsil ediyor.

Yeni Renault Megane Sedan fiyatları ve tüm detayları için tıklayın...09.10.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-417 24.05.2018 09:16

yeni meganların suspansıyon sıstemlerı çok sert dıyorlar bu konuda rahatsızım aslı varmı

Misafir-3601 29.10.2016 07:44

Bence megane sedan çok satacak

Misafir-3567 29.10.2016 02:57

Yeni Civic ile birlikte Megane edan'ın bu segmentin tartışmasız en iyi otomobilden biri olduğunu düşünüyorum. Tasarım, kalite, konfor, iç mekan, malzeme kalitesi, motor ve performans anlamında Megane sedan bence yeni Civic'le birlikte bu segmentin en iyi otomobili. Rakiplerinin yeni Civic ve Megane sedan karşısında bence şansları yok denecek kadar az

Misafir-2624 28.10.2016 00:59

Arabayı test ettim.. Otomatik vites sürüş konforu iyi.. Araba orta sınıfa göre güzel fakat biraz dar ve fiyatı pahalı.. İyi olan tarafı kaliteli bir dizel motoru var

Misafir-5811 17.10.2016 13:29

Megan ve megan sedanı galeride inceleme fırsatım oldu. Önceki kasa megane ve fluence ta en belirgin eksi yön trim sorunuydu ve hareket halindeki aracın kabini içinde farklı sesler duyuluyordu. Yeni modelde de ne yazık ki buna yol açacak durumlardan kaçamamışlar. Örneğin vites ve el freninin bulunduğu 2 koltuk arasında bulunan bölüme kapatılan plastik tek parça kapağı görünce hayal kırıklığına uğradım, son derece kalitesiz duruyor. Umarım aracın geri kalanında göremediğimiz yerlerinde bu şekilde ucuz çözümler uygulanmamışır.

Misafir-8349 13.10.2016 09:42

Ben hiç beğenmedim. Talisman'ı çok beğenmiştim ancak bu demek değil ki aynı ön tarafı alıp her araçlarına koysunlar, herkes de bunu beğensin. Markaların tasarım dili oluyor ve bunu her modele yansıtıyorlar, mantıklı bir şey bu. Ama aynı önü kullanmak bence basite kaçmak. Izgarada, sis farının orada vs. bir şeyleri değiştirselerdi keşke.

Misafir-9429 12.10.2016 23:20

Bugün gazatelerde vardı. Dünyada Toyota ve vw'nin ardından Renault-Nissan 3. sıraya yüselmiş satışlarda. Renault çok iyi yolda, yeni Megae Sedan da çok başarılı. Bizde ve dünyada çok satacağını düşünüyorum. Ayrıca Renault'un ülkemize yatırım yapması da çok hoşuma gidiyor. Helal olsun Renault.

Misafir-7461 09.10.2016 23:56

Bence bu sınıfta rekabet yeni Civic ile yeni Megane sedan arasında geçecek. Her iki aracında bana göre şansı var. Yeni Civic'te Megane sedan'da tasarım, teknoloji, kalite, konfor, iç mekan ve performans anlamında birbirine yakın araçlar. Honda yeni Civic'in motorunu geliştirmesi lazım. Renault motorları çok başarılı olan bir marka bu konuda kimsenin Renault'ya birşey söyleyeceğini düşünmüyorum. Renault'un motorları bu kadar başarılı olmasa zaten Mercedes araçlarında Renault motoru kullanmazdı. Renault motorları iyi ve başarılı olduğu için Mercedes araçlarında Renault motoru kullanıyor

Misafir-121 09.10.2016 23:03

Türkiye'deki üretim daha çok montajdan ibaret olunca fiyatlarında ithal arabalardan pek farkı olmuyor demek ki.

Misafir-822 09.10.2016 18:54

Yeni Megane sedan'ı gerçekten çok beğeniyorum. Hatchback kardeşindeki tasarım çizgisi sedan kasasında da devam ediyor. Megane sedan'a "Küçük Talisman" diyebiliriz. Yeni Megane sedan'ın tasarım çizgilerinde abisi Talisman'dan izler taşıdığını görüyoruz. Megane sedan her ayrıntısıyla çok kaliteli görünüyor. Renault bence yeni Megane sedan'ın fiyatını daha makul seviyelere çekebilirdi. Ama yine de makul bir fiyat seviyesine sahip