Yeni Land Rover Defender

Yeni Land Rover Defender

Land Rover'ın bir süredir gözlerden uzak kalan modeli Defender 2016 da yenilenen kasasıyla yollarda olacak. Arazi araçlarına ilgi duyanlar için sürpriz olan Yeni Defender, Land Rover'ın en büyük aracı olacak.

Jaguar ve Land Rover'ın pazarlama sorumlusu Phil Popham'a göre uzun bir bekleme süreci yaşayan Defender sınıfının en geniş aracı olma yolunda. Ayrıca marka için bir ikon haline gelmiş Defender Land Rover'ın 65 yıllık geçmişinin çizgilerini de taşıyacak.

Tasarımına henüz başlanan arabanın üretimine önümüzdeki yaz başlanması ve 2016'ya yetiştirilmesi planlanıyor. Yeni Defender'ın kasası tasarım aşamasında olsa da meraklıları arabanın kasasının firmanın kullandığı yeni alüminyum altyapı ile yapılacağında hemfikir. Sağlam ve sert çizgilere sahip olması beklenen kasanın eski Discovery'nin 2.7 tonluk kasası göz önüne alındığında çok hafif olmayacağı bilinse de alüminyum malzeme arabayı hafifletecek.

Motorları Jaguar-Land Rover'ın yeni Ingenium ailesinden 4 silindirli olarak seçilecek arabanın ayrıca V6 seçeneği de olacak. 8 veya 9 vitesli otomatik şanzımanın standart olarak gelmesi beklenen arabada manuel bir versiyon planlanmıyor. Yapılan açıklamada Yeni Defender'ın dünyadaki en zorlu yollarda dahi ilerleyebilecek yetenekte olduğunun belirtilmesi nedeniyle, uzmanlar tekerlek ve jant boyutlarının Toyota'nın Land Cruiser ve Hilux ile aynı boyutta olacağı konusunda görüş birliği içerisinde.

Yeni Defender'ın üretiminin arkasındaki felsefe olan "maksimum dayanıklılık" ilkesi esasen aracın bütün fiziksel özelliklerinin önüne geçmekte. Basit bir yaklaşımla bakıldığında bunu lüksün değil mühendisliğin sınırları olarak da tanımlamak mümkün.

31.10.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Noob Driver 01.11.2014 12:24

Mercedes G-Class'a bir rakip çıkması gerekiyordu. Tasarımda geleneksel çizgilere sahip modern donanımlı araçları keşke SUV dışındaki araç gruplarında da görebilsek.

hanifi göktaş 01.11.2014 00:35

her ne kadar yeni dendiyse de vahşi doğa belgesellerinde arkasında çift stepne, yanlarda büyük boy yedek benzin bidonları ve upuzun sahra telsizi antenleriyle aklımıza yer etmiş bir seri,.

İLHAN 31.10.2014 15:25

eh fena değil