Yeni Jazz 2020'de Geliyor

Yeni Jazz 2020'de Geliyor

Tokyo Otomobil Fuarı öncesi tanıtılan Yeni Honda Jazz alışılagelmiş tasarım çizgilerini devam ettiriyor.

2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Jazz'ın Crosstar adı verilen crossover yapıya sahip bir seçeneği daha olacak. Crosstar yerden yükseltilmiş, farklı ön ızgarası ve tavan rayları ile modelin farklı görünümde bir alternatifi olacak.

Yeni Honda Jazz iç mekanda ince A sütünu ve geniş camları sayesinde oldukça ferah iç mekan ve net görüş açılarına sahip. Yakıt deposunun ön koltuk tarafına doğru kaydırılması ise arka koltukların hareket etmesi ve katlanması gibi fonksiyonel bir yapıya kavuşmasını sağlamış.

Motor seçenekleri henüz açıklanmayan Honda Jazz'ın ilk olarak hibrit bir sistem ile geleceği ve 2022 yılında ise %100 elektrikli bir üniteye sahip olacağı da duyuruldu.

Trafik işareti tanıma ve adaptif hız sabitleme sistemi gibi güncel güvenlik teknolojileri de barındıran Yeni Honda Jazz tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


23.10.2019 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-6143 26.10.2019 00:16

Yeni jazz ın dizaynı hoşuma gitti , kendine has anime karakteri gibi modüler ,temiz bir dizayn çıkarmışlar. Her otomobil firması araçları daha alçak üreterek iniş bitişi zorlaştırıyor. Amaç rüzgar direncini daha azaltmak. Honda jazz ve benzeri otomobiller daha çok şehir içi kullanılacağı için ,modüler ve çok fonsiyonlu olması önemlidir. Yeni jazz da 1,5 hibrit motor uygun fiyatlı ve dolu donanımlı olarak gelirse Türkiye’de çok satacağını düşünüyorum.

Misafir-3329 23.10.2019 16:11

Bu ne yaa. Güncel olan opel corsanın o iğrenç ön görünümü vardı, şimdi de bu geliyor... Tipsiz araçlar listemde başa oynar artık.