Yeni Ford Fiesta Ön İnceleme

Yeni Ford Fiesta Ön İnceleme

Barcelona otomobil fuarında incelenen Yeni Ford Fiesta modeli yepyeni yüzü ile karşımıza çıkıyor. Yeni tampon ve farklı ön ızgara, güncellenmiş farlar (isteğe bağlı olarak matris ledler) ile satın alınabiliyor.

Özellikle iç mekanda sunulan ve çözünürlüğü ile ön plana çıkan 12,3 inçlik dokunmatik ekrana sahip dijital kokpit ve 8 inçlik kontrol sistem ekranı araçta yer alan 10 hoparlörlü ses sistemi ile birleşince tadına doyulmaz bir multimedya hizmeti sunuyor.

Motor seçenekleri arasında bulunan EcoBoost Hybrid versiyonu 48 volt elektrikli güç aktarma sistemi ile yedi ileri vitesli Powershift çift kavramalı otomatik şanzıman barındırıyor.


21.10.2021 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-1407 23.10.2021 02:33

Dış tasarımı ve hafif hibrit oluşu çok güzel. Ama iç dizaynı hiç beğenmedim. Bu konsol üstü tablet formu çok çirkin bence, ayrıca direksiyon simidi üzerinde bu kadar fazla düğme çok dikkat dağıtıcı ve gereksiz. Vites kutusu civarı çok demode. Göstergeler dijital, modern, umarım arızalanmaz. Bagaj berbat ötesi, bildiğin mezar olmuş. Ford 2008'den sonra ürettiği tüm araçlarda bagaj özürlü zaten. Ama herşey bir yana 11 yıl fiesta kullanmış biri olarak, hiç bir marka, özellikle de virajlarda sürücüsünü ford kadar güvende hissettirmiyor, o ayrı.

Misafir-4795 21.10.2021 14:51

Bu tip yarı elektrikli (hybrid) yada tam elektrikli araçların artması oldukça sevindirici,
ama malesef ülkemiz bu anlamda çok gerilerde, tüm dünya son hızla elektrikli araçlara yönelirken bizler ancak tek tük versiyonlarıyla yetinmek zorunda kalıyoruz ülkemizde bu raçların bu çok ama çok üzücü bir durum.başta dizel motorlu araçlar olmak üzere içten yanmalı motorlardan kurtulmalıyız artık.bu anlamda devlete çok iş düşüyor, vergi sistemiyle birlikte bir değişime gidilmesi ve elektrikli araçların teşvik edici cazip vergi sistemine kavuşması lazım.