Yeni Fluence Kameralara Yakalandı

Yeni Fluence Kameralara Yakalandı
Geçtiğimiz aylarda makyaj operasyonu geçiren Renault'un çok satılan modeli Fluence, tamamen yenileniyor. Geçtiğimiz gün Auto Moto dergisinin Fransız bir okuyucusu tarafından görüntülenen yeni Renault Fluence test aracı, yeni bir sürprizle gelecek.

Birkaç ay önce tamamen yenilenen 5 kapılı hatchback modeli Megane'ı tanıtan Renault, bu modelin geliştirmelerine de devam ediyor. Önümüzdeki yıl satışa sunulacak yeni Megane'ın daha pratik ve kusursuz bir model olması için çalışan Renault, yayınlanan casus fotoğraflara bakılırsa yeni Fluence modelini de Megane modelinin 4 kapılı sedan versiyonu olarak konumlandıracak. Henüz bir netlik kazanmasa da, yeni Megane modelinin sedan versiyonunu üretmeyi planlamayan Renault, Fluence sedan modeli ile bu boşluğu dolduracak.

Fransız otomobil devi Renault'un yeni Fluence modelini Megane IV üzerine mi, yoksa fiyatı düşük tutmak adına eski bir platform ile mi konumlandıracağı ise merakla bekleniyor. Oldukça büyük bir değişim geçirmesi beklense de, yeni Fluence'nin Megane'dan daha alt bir segmentte, daha düşük fiyatla yer aldığı ve farklı bir pazara hitap ettiği düşünüldüğünde, araçta tamamen bir yenilenme beklenmiyor.

Tamamen kamuflajlı şekilde görüntülenen yeni Fluence'in tasarımı hakkında henüz bir detay açıklanmamış olsa da aracın, Laguna'nın yerini alan Talisman sedan modelinin ufak ve ekonomik bir versiyonu olacağı tahmin ediliyor.

Resmi tanıtımı için biraz daha zamanı olan yeni Renault Fluence'nin 2016 yılında ne zaman tantılacağı ise henüz belirsizliğini koruyor

13.11.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir6695 16.11.2015 21:13

ya renault değil mi boşverin

Misafir5996 15.11.2015 12:33

Zaten peugeot 301 citroen c-elysee gibi bir yenilik söz konusu arka tasarımında bence renault megane birqz daha sonradan da olsa sedan versiyonu yeniden start&stop olarak piyasaya verilse özellikle 2017-2019 olarak lanse edilse ve 3 sene daha sedan üretilse hek ettiği yere gwlecektir.Bana göre renault megane 2000-2013 gibi çok satılan bir model olma özelliği taşıyan en çokta renault'un laguna sedan versiyonunu ford focus 2014 platformunda tutmasından sonra ise bir an önce renault Talisman sedan versiyonunu fransa ve türkiye'de üreterek yani daha doğrusu hem laguna hem de latitude sedan versiyonunun platfoemunun mapatılması hiç kuşkusuz olacaktır ki bu 2 modelde istenilen müşterinin bulunamaması ve artık diğer firmalar gibi bu 2 modelde fransa ve diğer ülkelere opresyonlarında üreterek strateji ve teknoloji deneyimi içersinde avantaj sağlayacak gibi görünmesini sağlayarak daha alt 2 ve daha üst 1 konumda olacak şekilde model üretim stratejisini,potansiyel ürün gamı revizyonu ve teknolojisini daha üstün tutmak zorunda olduğunu bilmesi gerektiğinin bilincinde olan renault daha iyi koşullarda mpv üretmek isteği olmasını istiyorum.Ben yeni fluence'yi pek beğenemedim çünkü arka farlar adaptif stop teknolojisine sahip değil ve arkadan gelenleri çok zor uyaracağ'a benziyor.Küçük arka stop farlı ne sedan,ne hatchback,nestationwagon ve nede jeep versiyonu kullanmak istemem

faruk ataş 13.11.2015 08:01

Teknoloji ödülünü almış bir araç piyasada yer tutar.Tasarımı öncekilerine göre daha dinamik . Meganın zaten değişim geçirme vakti gelmişti makyaj makyaj nereye kadardı.Laguna ise yani yeni adıyla Talisman ise adı üstünde zaten amiral gemisi olacak.Türkiyede yine pazar payı yüksek olur.