Yeni Fabia Görüntülendi

Yeni Fabia Görüntülendi
Volkswagen Grubu bünyesinde bulunan Skoda B segmenti modeli Fabia'yı yenileyerek yıl sonunda satışa sunma hazırlıkları yapıyor. Çek otomobil üreticisi bu habere bir basın açıklamasında yer vermişti. Markanın beklenen modeli Avrupa'da süper mini klasmanında önemli bir rol oynuyor. Yeni Fabia geçtiğimiz gün Almanya'da bulunan ünlü Nurburgring pistinde test sürüşleri sırasında görüntülendi. Yoğun kamuflaj altında piste çıkan yeni Skoda'nın tasarım çizgilerini anlamak buna rağmen pek de zor olmadı. Daha belirgin bir hal alan ön ızgara başta olmak üzere araç, basit ve düz hatları ile gerçek bir Orta Avrupalı görünümü kazanmış. Skoda Fabia'nın 5 kapılı versiyonu her ne kadar tasarım olarak henüz abileri Rapid ve Octavia modellerinin yanına yaklaşamasa da büyük bir gelişme gösterdiği söylenebilir. Yeni Skoda Fabia'da herhangi bir sportif çizgi bulmak ise mümkün değil. Çek markanın bu çizgileri performans modeli Fabia vRS'de, ulaşılabilirlik ve pratiklikle birleştirmesi bekleniyor. Skoda'nın yeni Fabia modelinde en cezbedici özelliğinin ise 350 litreye yakın olacak bagaj hacmi olması bekleniyor. Aracın iç mekanının da şaşırtıcı biçimde geniş olacağı da dedikodular arasında. Tamamen yeni bir platform oluşturmaktansa mevcut PQ24 platformunu yeniden tasarlayan üretici, böylelikle aracın geliştirme maliyetini azaltmayı başarmış. Motor seçeneklerinin de değişeceği yeni Fabia modelinde ilk olarak 1.2 litrelik benzinli motor yerine makyajlı Polo'da da konumlandırılan 1.0 litrelik benzinli motor seçeneği sunulacak.

21.05.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
sipeksoy 03.06.2014 23:00

kamuflajsız hali uzun zamandır nette dolaşıyor zaten. ordan bakabilirsiniz resimlerine. ben sadece far altı tampon kısmını beğenmedim basenli hatunlar gibi olmuş sanki :) 2013 sonu araba almaya karar verdiğimde fabia güncelleneceği için seçenekler arasından elemiştim ve 2013 makyajlı fiesta aldım. fabia o zaman çıksaydı büyük ihtimal fabia alırdım. babamda 2013 mayısta yeni octavia aldı ve ben gayet beğeniyorum..

nadir 29.05.2014 20:26

Bi fark algılıyamadım. Böyle çıkarsa kimse almaz.

Dbakır 21.05.2014 12:04

aynısını üretiyorlar işte yine, makyaj bile yok doğru dürüst. En yavaş ilerleyen sektör, otomobil sektörü maalesef. On yıl, on beş yıl önceki teknolojiyle şimdiki teknoloji arasında zerre kadar fark olmaması çok kötü. Hatta daha da geri götürebilir tarihi. Seri üretimlerden bahsediyorum Tesla mesla demesin şimdi kimse:)