Yeni Elantra Kendini Gösterdi

Yeni Elantra Kendini Gösterdi

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, tamamen yenilenen kompakt sedan modeli yeni Elantra’nın ilk görselini yayınladı.

Resmi olarak yayınlanan 6. Jenerasyon yeni Hyundai Elantra’nın ilk görseli, modelin mevcut Elantra’ya göre tasarımsal açıdan oldukça değişeceğini ortaya koyuyor. Yuvarlak hatları ile daha iddialı görünecek yeni Elantra ile Hyundai, kompakt sedan segmentinin daha da üzerini hedefleyecek.

Yayınlanan görselde yeni Elantra’nın bir kısmını ön profilden gösteren Hyundai’nin, arka tasarımda nasıl bir çizgi izlediği ise merak konusu. Ancak henüz konsept gibi görünen bu tasarımın çekiciliğine çok da heyecanlanmamak gerekiyor.

Ön tasarımda ızgaranın boyutlarını büyüten Hyundai, 6. Jenerasyon yeni Elantra’da Jaguar benzeri ön farlara da yer vermiş. Ön sis farlarının etrafı ise krom detaylarla süslenmiş. Tamamen yenilenen jantların üzerine konumlandırılan 2016 Hyundai Elantra’nın yontulmuş tavan hatları ve kısa C sütunu,  hatchback ve sedan karması bir tasarım çıkartmış. Bu hatlar ön ızgaraya kadar uzanan çizgilerle desteklenirken, bolca krom detay da göze çarpıyor.

Resmi detayları henüz sır gibi saklanan 2016 Hyundai Elantra’nın 175 beygir güç üreten 1.6 litrelik T-GDi motor seçeneğine sahip olacağı edinilen bilgiler arasında. Çift kavramalı 7 ileri şanzıman kullancak Hyundai, yeni Elantra’nın gövde bileşenlerinin %53’ünü yüksek dayanıklı çelikten üretecek ve 0.27 sürtünme katsayısı ile klasmanındaki en iyi aerodinamiğe sahip otomobil olacak.

Yeni Hyundai Elantra’nın kabininde ise 8 inçlik dokunmatik ekrana yer verilecek. Markanın kompakt sedan temsilcisi Elantra, anahtarsız çalıştırma, ön ve arka ısıtmalı koltuklar, çift USB girişi ve hem Android  Auto hem de Apple Car Play’i destekleyecek Infiniti ses sistemine sahip olacak. Güvenlik tarafında ise Hyundai, otomatik acil durum freni, arka yan trafik tespit sistemi ve kör nokta algılayıcısı gibi sistemlere Elantra’da yer verecek.

Hyundai, yeni Elantra’yı 2016 yılının hangi döneminde satışa sunacağını belirtmese de, markanın Kasım ayında Los Angeles Otomobil Fuarı’nda lansmanı gerçekleştirmesi bekleniyor.

20.08.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Gökhan Paker 31.08.2015 21:18

Kaç para olacak acaba yurtdışı fiyatına vergiler ve dövizin artışı oranında zam eklenince başlangıç fiyatı ix35 le aynı olur herhalde

Yusuf K. 20.08.2015 15:24

Hyundai çok çok değişti özellikle Türkiye' de Eylül Satışa sunulacak yeni Tucson (ix35) dört gözle bekliyorum. Bence Ağırlık sorununu çözmesi gerekiyor yakıt tüketimi fazla olduğundan satışları istenilen seviyeye gelmiyor.

Mustafa bey Efendi 26.08.2015 10:25

Elantra crdi 7 ileri olsun hemen gidip alırım...