Yeni Dacia Türkiye'de Üretilecek

Yeni Dacia Türkiye'de Üretilecek
Türk otomotiv üreticisi Karsan, Fransa merkezli Renault Grubu'nun markası Dacia'nın yeni hafif ticari araç modeli Dokker'ın üretimi ve türev araç geliştirme faaliyetlerini yürütmek üzere fizibilite çalışmalarına başlanması için niyet mektubu imzaladı. Şirketten KAP'a gönderilen açıklamada, niyet mektubu çerçevesinde Heksagon Mühendislik ve Tasarım'ın da yer alacağı projede, fizibilite çalışmalarının dört ay içinde başarıyla tamamlanması durumunda, 2014 yılı içinde yılda 20 bin adet araç üretimini içeren nihai anlaşmanın imzalanmasının planlandığı belirtildi. Açıklamanın ardından Karsan hisseleri saat 1550'de yüzde 5.04 primle 1.25 liradan işlem görüyordu. İlk bakışta Renault Kangoo'ya benzeyen, Dacia'nın yeni ticari aracı Dokker'in Türkiye'de 22 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor. Dokker fiyatıyla Fiat Fiorino, boyutları ve hacmiyle ise Doblo ile rekabet edecek. Dokker, 5 kişilik oturma düzeni, 800 litrelik taşıma kapasitesiyle sınıfının en geniş hacimli araçlarından biri.

21.01.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
kaan 18.02.2013 21:19

Herkese merhabalar
2013 başında 75 HP dizel Dacia yeni sandero aldık.Ben 9 yaşımdan beri sanayide vaktini geçirmiş birisiyim.Yeni sandero modeli; bi araç uzmanı olarak bana göre MÜKEMMEL ÖTESİ. İkinci eli var yok bilmem. Ben satacam diye düşünerek araç almam. Ne döküntü araçlar kullandım hiçde elimde araç KALMADI. Zaten araçtan kar etmek eskidendi Yeni sandero da 2000 d/d da 5.vites te 110 km/h, 2250 d/d 130,km/h sürat yapıyor. 200 Nm tork var.50 lt depo ile 1200 km civarı yol katediyor. Renault motor, şanzuman ESP , ABS, TCS çift hava yastığı var.Bluetut bile var. Ellerini kullanmadan cep tlf ile konuşabiliyorsun. Eksilerini yazsam daha kolay olacak belkide; otomatik vites ,yan, tavan hava yastıkları ,Hız sabitleme ,Dijital klima ,Sanroof yok Kapı döşemelerinde kumaşda yok(sadece bu rası eleştirilebilir.). Daha da bi eksiği yok.Merak edenler için yardımcı olurum.Yeni sandero hakkında (bendeki Stepway değil düz) Beklenti ötesi MÜKEMMEL bi araç den ise metin :ardeş şöyle küçük bir ayrıntı var eksilerine yazman gereken oda euroncap testlerinden 5 üzerinden 3 veya 4 gibi notlar alması ha belki süper sürücüsündür onu bilemem ama hata her zaman senin olmayabilir o yüzden bir kazada 3 yıldız almış bir araba kullanmak ne kadar iyi onu bir düşün bence.

metin 25.01.2013 19:55

kardeş şöyle küçük bir ayrıntı var eksilerine yazman gereken oda euroncap testlerinden 5 üzerinden 3 veya 4 gibi notlar alması ha belki süper sürücüsündür onu bilemem ama hata her zaman senin olmayabilir o yüzden bir kazada 3 yıldız almış bir araba kullanmak ne kadar iyi onu bir düşün bence.

Osman BİLGİN 24.01.2013 09:56

Herkese merhabalar 2013 başında 75 HP dizel Dacia yeni sandero aldık.Ben 9 yaşımdan beri sanayide vaktini geçirmiş birisiyim.Yeni sandero modeli; bi araç uzmanı olarak bana göre MÜKEMMEL ÖTESİ. İkinci eli var yok bilmem. Ben satacam diye düşünerek araç almam. Ne döküntü araçlar kullandım hiçde elimde araç KALMADI. Zaten araçtan kar etmek eskidendi Yeni sandero da 2000 d/d da 5.vites te 110 km/h, 2250 d/d 130,km/h sürat yapıyor. 200 Nm tork var.50 lt depo ile 1200 km civarı yol katediyor. Renault motor, şanzuman ESP , ABS, TCS çift hava yastığı var.Bluetut bile var. Ellerini kullanmadan cep tlf ile konuşabiliyorsun. Eksilerini yazsam daha kolay olacak belkide; otomatik vites ,yan, tavan hava yastıkları ,Hız sabitleme ,Dijital klima ,Sanroof yok Kapı döşemelerinde kumaşda yok(sadece bu rası eleştirilebilir.). Daha da bi eksiği yok.Merak edenler için yardımcı olurum.Yeni sandero hakkında (bendeki Stepway değil düz) Beklenti ötesi MÜKEMMEL bi araç