Yeni Combo Yıl Sonunda Satışta

Yeni Combo Yıl Sonunda Satışta
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Fiat ve Opel arasında yapılan anlaşma gereği Bursa'da üretilecek Opel Combo için bantlarda gerekli yatırım ve geliştirmeler, Tofaş fabrikasında tatile girilen Ağustos ayında tamamlandı. Yeni Fiat Doblo platformunda, Opel ve Vauxhall markaları için üretilecek hafif ticari araç modeli Opel Combo, kasım ayında bantlardan inecek. Tofaş; Cargo, Combi ve Panorama karoser versiyonlarına sahip olarak imal edilecek yeni araçtan, 2011 sonuna kadar 6 bin adet üretim yapacak ve ihraç edecek. -2018'E KADAR 250 BİN ADET ÜRETİLECEK- Fiat-Opel işbirliğiyle 2018 yılına kadar 250 bin adet üretilecek Opel Combo, Ocak 2012'den itibaren ABD, Kanada, Meksika hariç Avrupa ve tüm diğer pazarlarda satışa sunulacak. Yılda ortalama 40 bin adetlik yeni araç ile Tofaş, Fiat Doblo bandındaki üretim kapasitesini 2012'de 160 bin adete çıkarmış olacak. Tofaş, 2012 yılında Yeni Fiat Doblo üretim kapasitesini 160 bin adete çıkaracak. Yılda ortalama 40 bin adet Yeni Fiat Doblo bazlı Opel Combo, Tofaş'ın Bursa fabrikasındaki bantlardan inecek. -BİN KİŞİLİK EK İSTİHDAM- Öte yandan Tofaş, Opel Combo araç üretim planlarına paralel olarak çalışan sayısını kademeli olarak artırarak, 8 bine çıkardı. Yıl başından itibaren bin kişilik ek istihdam yaratan Tofaş'ın Bursa fabrikası, bu yılın mart ayında 3 vardiyalı üretime geçti. Fabrikada halen bu şekilde üretime devam edildiği öğrenildi. Şu anda 400 bin adetle Türkiye'nin en büyük üretim kapasitesine sahip otomotiv fabrikası olan Bursa fabrikasında, halen yüzde 84 seviyesinde olan kapasite kullanım oranının Opel ve Vauxhall markaları için yapılacak üretimle daha da yukarılara çıkacağı belirtildi. Fiat Doblo üretiminde, 120 Türk yan sanayi firmasının çalıştığı, Fiat Doblo projesiyle birlikte Tofaş'ın 360 bin adet olan yıllık üretim kapasitesinin 400 bin adete çıkarıldığı bildirildi.

05.10.2011 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
serkan 04.12.2011 23:56

2010 yılbasında combo aldım 75 bg 2006 model combom vardı 90 bg gücünde düşünün artık!keşke satmasaydım her geçen sene daha problemli araçlar üretiyor opel yada defolu ürünlerini ülkemize gönderiyorlar.43bin km deki aracımda direksiyon milimi nedir bilmem arızalı dönüşlerde ses yapıyor.şöför tarafımdaki elektrikli cam 7 defa düğmeye basıyorum ve anca kapanıyor.serviste şikayet etmeme rağmen yeni bir cam krikosuyla düzelecek durumu sağolsun izmir egem yağlayıp göndermişler.yada bakmadılar bile!sonrada arayıp servisten memnun kaldınızmı diyorlar.bu ne çelişki!!!lanet olsun demekten camı kırıp kendime zarar vermekten zor alıyorum kendimi.yeni combo dedikleride nasıl olur süpheliyim?inş.bu dediklerimi aratır.görseli daha iyi olmuş ama şimdi yerli kasa denilip tutmama sansıda var.tavsiyem combo alacaksanız özel seri 90 bg olandan alın çekişi astraya yakın olur en azından.

züfer çalışkan 19.10.2011 16:28

Dublonun aynısıysa yeni opel conbo demek insanlarla dalga geçmektir