Yeni Citroen DS3 Crossback

Yeni Citroen DS3 Crossback

Yaz başında tanıtılan konsept tasarımına oldukça yakın yeni yüzü ile tanıtılan Citroen DS3 Crossback, kardeş model 3 kapılı versiyonundan uzak, 5 kapılı bir B segment SUV model olarak karşımıza çıktı.

Citroen çatısından ayrılarak bağımsız bir marka olarak yoluna devam eden DS markasının 3 numaralı modeli, dış tasarımında olduğu kadar iç tasarımında da markanın premium tasarım çizgilerini devam ettirmeyi başarmış.

DS logosuna benzer, elmas şeklinde kontrol panel kumandaları, koltuk desenleri ve kapı içlerinde aynı tasarım tekrar tekrar kullanılmış.

Benzinli ve dizel motor seçeneklerini bu kez 8 ileri otomatik vites kombinasyonuyla süslemeye hazırlanan DS3 Crossback'in en büyük yeniliği 136 beygir güce ve 450 kilometrelik menzile sahip tamamen elektrikli motoru olacak.

DS7 modelinden tanıdığımız DS Drive Assist teknolojisi ile öndeki araca göre hızını ayarlayan bilen akıllı cruise kontrol sistemi, kendi kendine park edebilen DS Park Pilot Sistemi modelin öncü teknolojilerinden bazıları.

DS Smart Access adı verilen ve ilk kez kullanılacak olan donanım ise sürücüler için oldukça kullanışlı olacağa benziyor. Smart Access teknolojisi ile cep telefonu veya akıllı saate yüklenen uygulama ile 5 kişiye kadar aracınıza erişim yetkisi verebileceksiniz. Buna göre araç başına gelen kullanıcı Bluetooth ile aracınıza bağlanarak uygulama sayesinde kapı kilidini otomatik olarak açacak ve anahtarsız olarak aracınızı çalıştırabilecek.


18.09.2018 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
otomobil uçar gider 19.09.2018 22:18

Bu otomobili Citroen DS olarak adlandırmak doğru değil. Zira DS, Citroen'in lüks markası olarak farklı bir kimlikle yoluna devam ediyor. Acura'ya Honda Acura, Lexus'a Toyota Lexus, Infinity'ye Nissan Infinity demiyorsak DS'e de Citroen DS denmemeli.

Misafir-7177 18.09.2018 10:05

Tasarım işçilik mükemmel görünüyor (biraz direksiyon ve B sütunundaki çıkıntı gözüme hoş gelmedi sadece.) ama artık oluşan astronomik fiyatlarla otomobil almak imkansız hale geldi dolayısıyla bu otomobile sahip olmakta bir hayal olacaktır ülkemize gelirse.