Yeni Citroen C3

Yeni Citroen C3
2002 yılından bu yana PSA Peugeot Citroen tarafından Citroen için üretilen C3 modeli, ufak dokunuşlarla yeni bir görünüme kavuştu. C4 modeline benzer farları ile en büyük değişikliği uğrayan C3, yeni görünümü, yeni donanım seçenekleri ve daha verimli hale getirilen yeni motor seçenekleri ile satışa sunulacak. Fransız Citroen tarafından duyurulan makyajlı C3, süper mini klasmanında en büyük rakibi Ford Fiesta'nın karşısına Cenevre Otomobil Fuarı'nda gün yüzüne çıkacak. Mevcut modele göre daha sert bir ön tasarıma sahip olacak makyajlı C3, Citroen'in diğer modellerinde de sunduğu gibi logonun metal şerit ile birleştirildiği ön ızgaraya sahip olacak. Yeni bir görüntü ile birlikte Citroen C3, LED gündüz farları ve mevcut modelde siyah plastikten olan ön ızgarayı ikiye bölen gövde rengi plakalığa kavuşacak. Arka kısımda ise pek de köklü değişikliğe gitmeyi tercih etmeyen Citroen, eski formundan saptırılmadan yenilenen arka farlar ve arka difüzörün üzerinde konumlandırılan reflektörler ile C3'ün tasarımını güncellemiş. Ayrıca Mürekkep Mavisi rengi de Citroen tarafından C3 modelinin renk skalasına eklenmiş. Aracın iç tasarımında da ufak değişikliklere giden Citroen, geniş renk seçeneği ile iç mekana renk katacak konsol trimi ve beyaz aydınlatmaya sahip olan yeni göstergeler gibi unsurlarla otomobil severleri etkileyecek. Birkaç yeni opsiyon seçeneğine kavuşan makyajlı C3, geri görüş kamerası ile de satın alınabilecek. Kaputun altında ise 3 silindirli PureTech benzinli motor ile yeniliği yakalayan C3, 1.1 litrelik eski 4 silindirli VTi benzinli motoru 1.0 litrelik VTi PureTech motor ile değiştirecek. Bu yenilenen motor ile gücünü 7 beygir kazanarak 67 beygire çıkaran C3, 100 kilometredeki karma tüketimini de 3,8 litreye kadar düşürüyor. Makyajlı C3'ün önümüzdeki ay Cenevre'de tanıtmasından kısa bir süre sonra satışa sunulması planlanıyor.

26.02.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Yasin 19.03.2013 21:49

bu arabayı sevdim ama genede beygir gücü klasmanındaki diğer firmalara nazaran biraz düşük gibi.. acaba türkiyede şatış fiyatı ne olur özellikle 2.ellerini sabırsızlık la bekliyoruz:))