Yeni BMW X5

Yeni BMW X5
Evrim, bilimden teknolojiye, teknolojiden endüstriyel tasarıma, mükemmel değişikliklerin kusursuz şekilde uygulanmasıdır. F15 kod adına sahip 2014 BMW X5'in tasarımı için de evrimin mükemmel işleyişinden bahsedebiliriz. Amerikalı bir otomobil blogunda yayınlanan casus fotoğraflara göre Bavyeralı SUV tam da resimdeki gibi görünecek. Tıpkı mevcut X5 gibi geniş ön yan camlara ve neredeyse yarı boyuttaki arka yan camlara sahip olacak lüks SUV'de gidilen birçok köklü değişikliğin temeli ise yuvarlak hatlarla sağlanmış. Bu yuvarlak hatlar ile daha akıcı bir tasarıma kavuşan 2014 X5, ön çamurluk üzerinden başlayıp kapı kollarını bir çizgi olarak keserek arka farlara ulaşan kuşağı ile bu yuvarlak hatları sertleştirmeyi düşünen Alman tasarımcılar 2014 X5'in burun kısmını ise 5 Serisi GranTurismo modeline benzetmiş. Ön kaputa kazandırılan eğim ile taşıdığı lüks SUV sıfatını hakettiğini gösteren X5'in sis farları ise 1999 yılından bu yana bir imza gibi yine yuvarlak olarak tasarlanmış. Ayrıca muhtemel gelecek jenerasyon X5'in ön farları ise mevcut 3 Serisi'nde kullanılan farlar gibi böbreklere kadar uzatılmış. Münihli üreticinin kaputun altında V6 ve V8 motorları kullanması beklenirken, şirketin bir de 2 litrelik ekonomik bir dizel motor sunması bekleniyor. Düşük hacimli motorlara da sahip olacak yeni jenerasyon X5'te kullanılan materyallerde, şasiyi minimum ağırlığa düşürecek malzemeler kullanılması, böylelikle düşük hacimli motorlardan hem ekonomi hem de performans sağlanması bekleniyor. Yeni nesil X5'in tasarım olarak tatmin edici olacağını tahmin etmek zor olmasa da, evrim geçirecek lüks SUV'nin sürüş dinamiklerini ancak 2014 ortalarında veya 2015 başında öğrenmek mümkün olacak.

22.01.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
kaaan 25.01.2013 11:40

Abi sen boşver... Çok güzel anlatım yapmışsın ... BMW Alınmaz Hele X5 Hiç Ya İç tasarım yetersiz iç tasarım için bir öok seçenek var be X6 Tamam Da Ama Yeni Touareg Lerin iç tasarımı da iyi bir çok şey var ya Ama napalım yani tamam.

ali 22.01.2013 21:34

eğer gerçekse bu cidden çok güzel olmuş