Yeni Alfa Romeo Stelvio

Yeni Alfa Romeo Stelvio

Uzun zamandır konuşulan, İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo'nun ilk SUV modeli ile ilgili umutlarımızı yitirmeye başlamışken, otomobil üreticisi yeni otomobil için birkaç isim düşünmüş gibi görünüyor.


Evet, inanın ya da inanmayın, yeni Alfa Romeo SUV/Crossover modeli 2016 yılının son aylarında resmi olarak tanıtılacak. Stelvio olarak adlandırılması beklenen İtalyan SUV'nin, önümüzdeki yıl bayilerdeki yerini alması bekleniyor. 


İtalyan bir otomobil dergisinde yer alan habere göre, Fiat Grubu CEO'su Sergio Marichionne bu ismi bizzat kendisi doğruladı. Yalnızca SUV modelinin ismini doğrulamayan İtalyan otomobil devinin CEO'su Marichionne, Giulia sedan modelinin de 15 Mart tarihinde üretime başlayacağını açıkladı. SUV modeli, Stelvio ismini İtalya'daki ünlü ve en iyi sürüş keyfini yaşatan yollardan Stelvio Pass'ten alıyor. Stelvio Pass, Doğu Alpler'de yer alan bir yol ve otomobil kullanmayı keyifli hale getiren halka açık bir pist.


İtalyan otomobil üreticisinin neden yeni SUV modelini dünyanın en iyi halka açık yollarından biri ile adlandırdığı sorusunun cevabı ise oldukça basit: çünkü SUV otomobiller genelde "Sürüş Keyfi" tanımından uzak bir performans sunuyor. Yeni SUV modellerinin asfalt yollarda "usta" olacağını açıklayan Alfa Romeo, Stelvio isminin de sportif sürüş özelliklerini yansıtması için tercih edecek gibi görünüyor.


Yeni Alfa Romeo Giulia ile aynı fabrikada, Cassino tesislerinde üretilecek yeni crossover/SUV modeli , muhtemelen markanın sedan modeli ile benzer parçaları da paylaşacak. Dört tekerlekten çekiş sistemi ve motor seçenekleri de bu paylaşılan özelliklerden olacak.

19.02.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
cm296 01.11.2016 10:11

arka kısım porche macan , ve fiat 500 x karması ,
ama güzel görünüyor...
mtv,ötv düşerse arac fiyatları tadından yenmez....