X2'de Son Aşamaya Gelindi

X2'de Son Aşamaya Gelindi
Son dönemde oldukça popüler hale gelen crossover otomobilleri keşfeden markalar arasında BMW'de bulunuyor. Otomobil üreticilerinin dikkatini çeken bir diğer unsur da, otomobil satın alacak insanların ihtiyaçlarına göre değil popülariteye göre tercihlerini şekillendirmeleri.

Kompakt modeli X1'i yaratan BMW, şu sıralar bu segment ile, hitap ettiği müşteri kitlesini daha da genişletmenin formülünü arıyor. BMW bu hedefini, X1 modelini küçük bulanlar için daha büyük bir kompakt seçenek sunarak yani BMW X2 modeli ile gerçekleştirmek istiyor.

Şu sıralar zorlu kış şartlarında test edilen yeni BMW X2 modelinin prototipi, geçtiğimiz günlerde de casus fotoğrafçılar tarafından görüntülenmişti. Yeni görüntülenen prototipteki tek farklılık ise, İsveç'in karlı yollarında daha güvenli testler gerçekleştirmek isteyen mühendislerin araca eklediği halojen aydınlatmalar oldu.

X1 modeline kıyasla daha alçak ve kavisli bir tavan ile daha uzun bir bagaja sahip olan yeni BMW X2, abileri X4 ve X6'nın fastback tasarım çizgilerini ise almayacak. Bunun nedeni ise BMW'nin X2 modelindeki arka baş mesafesi ve bagaj alanını korumak istemesi oluyor.

Benzerliklere rağmen kendine özgü bir tasarıma sahip olacak yeni BMW X2'de kullanılan platform ise, X1 modelinde yer verilen önden çekişli UKL platformu olacak. Bu da BMW'nin muhtemelen yeni X2'de 4 ve 3 silindirli turbo beslemeli benzinli ve dizel motorlara ve 8 ileri otomatik şanzımana yer vereceği anlamına geliyor.

M Performans modeli de gelecek yeni BMW X2'de, 300 beygirin üzerinde güç üretecek 2.0 litrelik benzinli motora yer verilecek.

Üretime yakın hali hakkında 2016 içerisinde ipucu vermesi beklenen BMW, yeni X2'yi en erken Mart ayında gerçekleşecek Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtacak.

25.01.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!