VW Emniyet Kemeri İçin Çağrı Yaptı

VW Emniyet Kemeri İçin Çağrı Yaptı

Volkswagen grubu, Polo, Seat Ibiza ve Seat Arona modellerinde bulunduğu belirtilen emniyet kemeri arızası nedeniyle yarım milyona yakın model için geri çağırma duyurusu yaptı.

Geyik testlerinde ortaya çıkan ve ani şerit değiştirilmesi gibi durumlarda da yaşandığı gözlenen arka koltuk orta emniyet kemeri kilidinin kendiliğinden açılmasıyla ilgili yapılan çağrıda, hatalı kilidin yenisi ile ücretsiz olarak değiştirileceği belirtildi.

Tüm arka koltukların dolu olması gibi durumlarda da yaşanabilecek olası risklere karşı hemen değişim sürecini başlatan Volkswagen yönetimi "güvenliğin her zaman kendileri için öncelikli" olduğunu belirtti. Sanal medyaya yansıyan olay sonrası konuya ilişkin Volkswagen Türkiye'den ise henüz net bir resmi açıklama yapılmış değil.

18.05.2018 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-2659 23.05.2018 23:44

Bu WW nin hataları hiç azalmiyor gittikçe çoğalıyor ve gerçekten de insanlarımız hala bu marka imajindan dolayi savunuyor. Bu marka savunmasını geçelim sonuçta arka koltuklar evlatlarimiz oturuyor ve onların güvenleri aslında kendimizden daha önemli her anne baba bunu çok iyi bilir umarım hatalar daha da az olur ve can kayıplarının önüne gecilir

Misafir-5305 19.05.2018 22:38

saka misiniz? bu nasil bir yanlisliktir, insanlarin hayatiyla oynamak bu kadar kolay. emniyet kemeri kiliti sanki fuze teknolojisi.