Volkswagen'den Yeni Multimed Teknolojisi

Volkswagen'den Yeni Multimed Teknolojisi
Alman otomobil devi Volkswagen, Amerika'nın Las Vegas eyaletinde gerçekleştirilen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı CES'e hızlı bir giriş yaptı. BUDD-e konsept otomobilini fuarda sergileyecek olan Volkswagen, araçlarında yer vermeye başlayacağı yeni bilgi ve medya sistemi e-Golf Touch sistemine de standında yer verecek.

Hareket kontrollü bu bilgi ve eğlence sistemi teknolojisi geçen yıl düzenlenen CES Fuarı'nda hayal bile edilemezken, bu yıl orta sınıf araçlar ile birlikte üretime yaklaşıyor.

Wolfsburg merkezli Alman otomobil devi, e-Golf Touch hareket kontrollü teknolojisi ile 9.2 inçlik HD ekranda sunulacak yeni jenerasyon Modüler Bilgi ve Medya Araçkiti'ni (MIB) bir araya getirecek.

İlk bakışta 4 adet dokunma hassasiyetli butonun göze çarptığı sistemde, bu yönlendirmeler Menu, Car, Home ve App sekmelerine gidiyor. Bu sistemin 8.2 inç genişliğinde ve 4.1 inç yüksekliğindeki HD ekranın büyük bir bölümünü ana ekran üzerindeki alan kaplarken, ekranın sağ kısmında ise düzenlenebilir 2 kutucuk yer alıyor. Bu iki kutucuk medya ve telefon da dahil olmak üzere 10 farklı fonksiyon ile zenginleştirilebiliyor.

e-Golf Touch ile birlikte en gelişmiş sesli kontrol teknolojisini de tanıtan Volkswagen, daha gelişmiş kontroller ve sesli verilen komutların ekranda gösterilmesi gibi özellikler de sunuyor. Alman marka bu sistemi 2016 yazında Avrupa'da sunmayı planlıyor.

Eğer siz de Apple'ın Siri'sini sevenlerdenseniz, Volkswagen'in yeni "Anahtar Kelime" aktivasyonu özelliğini sevebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, gelişmiş ses tanıma teknolojisinin yer alacağı modellere "Merhaba Volkswagen" olarak seslenildiğinde araç komut algılama moduna alınacak. Üstelik Alman üretici, e-Golf Touch teknolojisi ile birlikte kablosuz telefon şarjı özelliğini de sunacak.

07.01.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-5168 07.01.2016 11:58

onlar en iyisini yapana kadar en iyisi bu. herşeyde boyle.