Vietnam İlk Yerli Otomobilini Satışa Sundu

Vietnam İlk Yerli Otomobilini Satışa Sundu

Vinfast markası 1,5 milyar dolarklık yatırım ile Vietnam'ın ilk otomobil üreticisi olarak 2017 yılında kuruldu. Pininfarina ve BMW gibi ünlü tasarım atölyelerinde geliştirilen modeller geçtiğimiz aylarda piyasaya sürüldü.

İlk kez geçtiğimiz yıl Paris Otomobil Fuarı'nda David Beckham ile tanıtılan LUX sedan, LUX SUV ve Fadil modelleri BMW ve Opel gibi otomotiv devlerinin altyapıları üzerinde geliştirildi. Şehir içi ulaşım için üretilen HB Fadil modelinin başlangıç fiyatı ise 16.000$ olarak belirlendi.

Yakın zamanda Asya pazarında satışa sunulmak üzere Siemens ile de elektrikli otobüs üretimi konusunda anlaşma imzalayan Vinfast, Klara adını verdiği elektrikli motosikletini ise geçtiğimiz günlerde satışa sundu.


10.10.2019 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
tokay ceritoğlu 10.10.2019 17:13

adamlar yıllarca büyük savaş yaşadılar,fakirlik diz boyu,ancak otomobil üretmişler markaları var,biz de yan sanayi ile övünmeye devam ediyoruz.Hala ne marka var ne üretim..

BİZİ TAKİP EDİN