Türkiye'deki Araçlar da Geri Çağrılacak

Türkiye'deki Araçlar da Geri Çağrılacak
Volkswagen emisyon skandalı hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Volkswagen ile anlaştıklarını ve araçların geri çağrılacağını açıkladı. Türkiye'de geri çağrılacak araçlar için ise online sorgulama sistemi oluşturuldu.

Bakan Fikri Işık,  yaptığı açıklamada Türkiye'deki Volkswagen EA 189 dizel motora sahip 323 bin 977 araç için firma ile mutabakat sağladıklarını bildirerek, "Bu araçla rgönüllü olarak geri çağrılacak ve teknik güncellemeleri yapılacak" dedi.

Volkswagen Türkiye tarafından yapılan açıklama ise şöyle;
"Volkswagen AG’nin  devam eden çalışmaları doğrultusunda, etkilenen araçlar için teknik güncellemeler yapılabilecektir. Söz konusu gelişmelerle ilgili,  Doğuş Otomotiv olarak, siz değerli müşterilerimizle en kısa sürede temasa geçiyor olacağız.

Yaşanan olumsuz deneyim için Volkswagen AG adına siz değerli müşterilerimizden özür dileriz. Volkswagen AG  tarafından yapılan açıklama uyarınca; etkilenen araçlar dahil olmak üzere, Türkiye’de satışa sunulan tüm araçlarımızın ülkemizin resmi mevzuatına, sürüş ve yol güvenliğine uygun olduğunu da tekrar belirtmek isteriz."

Aracınızın geri çağrılıp çağrılmayacağını öğrenmek için buraya tıklayarak şasi numaranız ile sorgulama yapabilirisiniz.

18.10.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!