Transit New York Taksisi Oldu

Transit New York Taksisi Oldu
Kuzey Amerika pazarına 2010 yılında giriş yapan ve kısa sürede bu pazarda taksiye uygunluk belgesi alan Gölcüklü Ford Transit Connect Taksi, Amerikalıların büyük beğenisini kazanmaya devam ediyor. Pek çok eyalette taksi olarak kullanılan Ford Transit Connect, New York şehrinde de hizmet vermeye başlayacak. İlk etapta 200 adetlik teslimatı yapılacak olan Transit Connect'in sevkiyatı Ford Otosan Gölcük limanından başladı. Transit Connect Taksiler, Ford Otosan Kocaeli fabrikasında özel sarı renk boyalı olarak New York şehri taksi standartlarına göre üretildi. New York şehri dahil tüm Kuzey Amerika'da görev yapan ve ilk Türk taksisi olma özelliği taşıyan Ford Transit Connect, düşük yakıt tüketimi ve düşük işletme maliyetiyle de tercih ediliyor. Ayrıca, yolcuları için geniş ve konforlu bir iç mekan sunuyor. Nuri Otay: ‘Türk mühendisinin becerisi, Ford Otosan işçisinin emeği neticesinde ortaya çıkan kaliteli, yüksek teknoloji ürünü Transit Connect'leri Türk halkından sonra New York şehrinin de tercih etmesinden dolayı Ford Otosan olarak gurur duyuyoruz.'dedi Ford Otosan'ın yüksek üretim kalitesi, nitelikli işgücü ve yüksek mühendislik becerisi ile Ford'un Avrupa'da en önemli ticari üssü ve Ar-Ge merkezlerinden biri haline geldiğini belirten Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “2010 yılında Türkiye'nin Kuzey Amerika pazarına ihraç edilen ilk aracını üretme gururumuz, Transit Connect Taksi ile zirveye ulaştı . Ford Transit Connect aracımız Amerika'nın Boston, Chicago, Philedelphia gibi pek çok büyük eyaletinde büyük filolarda taksi olarak kullanılıyor. Yeni bir adım daha atıyoruz. Kriterlerin son derece üst seviyelerde olduğu ABD'de 2010 Yılın Ticari Aracı ödülünün yanı sıra taksi onayı alan aracımız, dünya genelinde prestij niteliği taşıyan New York şehrinin taksisi olarak da kullanılmaya başlıyor. Özel sarı gövde rengiyle (Yellow cab) üretmeye başladığımız Transit Connect'lerin New York şehrinde de boy gösterecek olmasından dolayı Ford Otosan ve Türk otomotiv sektörü adına mutluluk duyuyoruz” dedi. Ford Otosan'ın Genel Müdür Başyardımcısı Grant Bellanger, Türkiye ile Amerika arasında ticari bir köprü oluşturan Transit Connect'in New York şehrinin de tercihi olmasının herkesten önce bir Amerikalı olarak kendisini sevindirdiğini belirtti. Belanger, “Global One Ford Stratejisi sayesinde Ford Otosan olarak New York'un bugünkü taksisini üretmekten gurur duyuyoruz” dedi.

22.07.2011 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
eski fordçu 08.12.2011 10:30

sayın koç ve müdürü bu başarıların arkası kesilmiyor fakat işçiye sıra gelince hiç cömert davranılmıyor.işçiye teşekkür edeceğinize adam gibi para verin para.toyota hyundai işçisi bile 3 katını alıyo fordun .ayıp ayıp.