2016 Toyota Yaris 1.0 Life

TEKNİK ÖZELLİKLER
 • Silindir Hacmi 998 cc
 • Maksimum Hız 155 km/s
 • Beygir Gücü 69 HP
 • 0-100 Km Hızlanma 15.3 sn
 • Maksimum Tork 95 Nm
 • Uzunluk 3950 mm
 • Vites Tipi 5 İleri Düz
 • Genişlik 1695 mm
 • Yakıt Türü Benzin
 • Yükseklik 1520 mm
 • Şehir İçi Ortalama Tüketim 5.6 lt
 • Boş Ağırlık 1010 kg
 • Şehir Dışı Ortalama Tüketim 4.2 lt
 • Bagaj Hacmi 286 lt
 • Karma Yakıt Tüketimi 4.7 lt
 • Yakıt Deposu 42 lt
2016 YILI FİYAT GRAFİĞİ
YORUM YAZ
YORUMLAR
Misafir-1539 09.08.2017 23:22

Arkadaşım herşey doğru, teknik anlamda da bilgilisin ancak turbo motorlu araçların fiyatı atmosferiklerden 15-20 bin lira daha pahalı. 50-60 bin liralık otomobil için bu %30 demek, yani insanlar bu beğenmediğimiz atmosferiklere mecbur. Tabii bu yarisin son derece düşük performanslı aracını aklamaz ama insanlar genel anlamda işimi görssün, güvenli, ortalama bir sağlamlığa sahip olsun diye alıyor.

Misafir-7429 09.08.2017 13:38

Octavia Combi araç sahibi olarak birde küçük kullanışlı bir araç süreyim diye popüler bir marka model olan Toyota Yaris 1.0 aracı deneyeyim dedim.

Arabayı yaz tatilinde yaklaşık 3 haftalık kullanma imkanım oldu. Şehirler arası yola çıkmadan yol bilgisayarındaki verileri sıfırlayıp yakıt tüketimini test ettim. Sonuç İstanbuldan başladığım ve Ankara'da bitirdiğim testte araç 5lt/100km yaktı. Açıkcası yakıt tüketiminin böyle ufak bir motor ve kasa için daha az çıkmasını beklerdim. Benim beklentim 4.5 civarı idi.

Gelelim sebeplerine: Aracı sabit 90-100km gibi makul bir şehirdışı hızıyla kullandım. Ancak devir saati olmadığından aracın krank mili hızını bilemiyordum. Ancak sezgilerimden yola çıkacak olursak araç biraz yüksek devirde seyretmekteydi. Bu da tabi 69hp'lik güç için normal bir durumdu.

Nihayetinde ne kadar araba gücü ve torku artarsa ona göre vites-şanzıman oranı arttırılabilir(motor gücü düşük olup vites oranları yüksek olursa arabanın segman milleri, piston rotları yüksek basınca bağlı olarak silindir gömleklerine zarar verip ideal yakıt karışımı sağlanamadığı gibi sızdırmazlık problemleri de başgöstermesini tetikler) ve ideal şehirdışı hızında araç makul devirde işletilebilir. Bu bakımdan ben aracın gücünün hele ki bu zamanda düşük kaldığını söylemeliyim.

Rakiplere bakıldığı zaman Peugeot-Citroen-Opel grubunda 1.2lt 120hp; Volkswagen grubunda 1.0lt 115hp; Renault grubunda 1.2lt 120hp; Honda grubunda 1.5lt 182hp gibi motor bloğuna hava temin edilmeden bir jet motoru gibi bir kompresor mekanızmasıyla havayı yüksek basınca sıkıştırıp motor bloğuna gönderip sonra tekrar silindir gömleklerinde yakıt hava karışımının sıkıştırılmasıyla yüksek verimler elde edilmeye başlandı. Bu teknolojiyle beraber gaza basılmadığında az yakan basıldığında ise yüksek ivmelenme değerlerine kavuşulmuş olundu.

Ben marka bağımlısı bir insan değilim. Ben, işime gelen konfor, pratiklik, az yakan, fonksiyonel, aile arabası olmasına dikkat ederim ve her zaman ne kadar ekmek o kadar köfte sözünden yola çıkarak bütün markaları kendi fiyatları çerçevesinde başarılı bulurum. Ancak şunu söylemeliyim ki Toyota'nın yukarıda bahsettiğim "Turbo Süper Şarjlı" motorlu araçları filosuna dahil etmesi gerektiğini düşünüyorum. 20. yüzyıl teknolojisi olan atmosferik motorları bırakıp bu teknolojik motorlara geçmesi gerektiğine inanıyorum.

Şunun da bilinmesi gerekir ki birçok marka aracı uzun dönemli kullanma imkanın oldu. Artık şu söylemin demode olduğunu düşünüyorum: "Bu araç çok sağlam diğerleri gibi 3-4 yıl sonra dökülmüyor". Hayır değerli arkadaşlar artık bütün araçlar fiyatlarına göre sağlamlar.

Yani demem o ki Toyota gelecek için çevre ve verimlilik anlamında öncü yatırım ve gelişmelerde önemli rol oynuyor. Mesela hibrit araçlar konusunda ilk ve bayrak lideri olarak önemli melez arabalar üretmektedir. Öte yandan sanki hibrit arabalara çok önem verip mevcut teknoloji ürünlerini sanki boşluyorlar gibime geliyor. Bence hibrit çalışmalarının yanında biraz da atmosferik arabalardan vazgeçip turbo süper şarjlı ve dizel araba çeşitlerini ürün gamına acilen katmaları gerekiyor.

Örneğin artık Corolla ve Auris'lerin 1.6lt benzinli 132hp'lik motor yerine 1.6lt turbo 180hp ve 1.6lt dizel 140hp araba yapmalarının vakti gelmiş olmalı. Onun için diyorum ki Sayın Toyota yetkilileri gelecekteki arabaları üretmek adına ileri teknolojileri üretmeniz güzel ancak mevcut teknoloji gelişmelerini de lütfen göz ardı etmeyin diyerek yazımı bitirmek istiyorum.

Herkese keyifli, güvenli sürüşler...

Misafir-7590 11.04.2017 21:29

Neredeyse 6000 km oldu. Gayet iyi, beklentimin ötesinde. Arkada oturdum eşim kullandı, diz mesafesi beni şaşırttı, çok ferahtı. Tabi bagaj sepet kadar! Yakıt 5.2lt/100km (bilgisayar).

selcukxc 11.04.2017 20:46

Merhabalar, 0 km olarak satın aldığım 2016 model yaris 1.0 life aracımı yalaşık 3 ay ve 1900 km’ dir kullanmaktayım. Bu aracı almayı düşünen, ancak her kafadan çıkan seslerden dolayı kafası karışanlar için henüz çok az olan tecrübelerimi paylaşacağım.
Araç baz donanım olduğu için üst paketlerin aksine ön göğüste bazı diğer kısımlarda yumuşak değil sert plastik kullanılmış. Ayrıca burada gerçekten bu işte parmağı olan herkesi utanması gerek araçta devir saati yok. Yani o devir saatinden yaptığınız karı alında başınıza çalın. Her neyse vites değiştirmek için shift uyarı lambalarını koymuşlar en azından. Direksiyondan müzik sistemini kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca en baz donanım olmasına rağmen 6 adet hoparlör mevcut ve gerçekten tatmin edici bir ses sitemi mevcut. Bununla birlikte bazı markalar 2 adet hava yastığı sunarken bu araçta 7 adet hava yastığı sunması gerçekten takdiri hakediyor. Özellikle de yandan çarpmalarda perde hava yastığının yaptığı korumayı emniyet kemeri gerçekleştiremediği için perde hava yastıklarının olması bile tek başına yarisi tercih sebebi yapar. Bu paragraf fazla uzun oldu alta geçiyorum.

Aracın iç mekanı dışarıdan baktığınızda tahmin edemiyeceğiniz kadar geniş, bunda güvenlikten zaafiyet verilmeden inceltilmiş kapılar, büyük camlar ve iç mekanın tasarımında etkisi var. 1.83 boya sahibim, ön koltuğu kendime göre ayarlayıp arka koltuğa geçtiğimde gayet yeterli bir diz mesafesi kalıyor.

Yaris bir Toyota, bu nedemek oluyor, kullanımı aşırı kolay. Uzun yıllar arıza açmıyacak bir otomobil. Arıza konusunu doğal olarak test edemesem de, kullanımı aşırı kolay. Direksiyonu hafif (Yüksek süratte bir dezavantaj) debriyaj hafif, fren hafif, vites yolları rahat. Dönüş çapı çok iyi. Ayrıca süspansiyonları çok güzel çalışıyor.

Şimdi gelelim en çok merak edilen bu konuya, bu aracın motoruna. 1KR-FE koda sahip 3 silindirli 69 BG sahip bu motor Peugeot 107 ve Citroen C1 modellerinde de kullanılan bir kaç kez en verimli motor ödülünü almış bir motor. Aracı binip biraz gaza bastığınızda şaşıracaksınız, çünkü araç özellikle 1-2-3 viteslerde beklediğinizden daha iyi ivmelenecek ve devir daha da arttığında bildiğiniz spor otomobillerde duyduğunuz V6 motor sesi duyacaksınız. Bu ses özellikle genç arkadaşların o kadar çok hoşuna gidecektir ki sürekli sizi gaza basmaya teşfik edecek.
Otomobili şehir içinde taşımakta hiç zorlanmayan bu motor (5 kişi beşiktaş rampalarına da çıkıldı.) güç eksikliğinden dolayı doğal olarak yüksek hızlardaki ara hızlanmalarda yetersiz kalıyor. Bununla birlikte standart bir kullanıcı için yeterli gücü sunuyor.
Aracı ilk aldığımda 1000 km de 100km/7lt olan yakıt tüketimim şuan için tamamen istanbul şehir içi, yarı kilit trafik, yarı trafiksiz yol, standart kullanımda 100km/6.2 lt benzin tüketmekte. KM artıp motorun alışma süreci tamamlandığında ve şehir dışında bu tüketimin çok rahat 1 litre daha düşeceğini tahmin ediyorum.

Misafir-3849 26.12.2016 20:56

Yakıt tüketimi 0,45 krş mu siz doğru sayfaya yazdığınızdan eminmisiniz Misafir 4039 0.45 krş çok iddalı bir rakam

Misafir-4039 25.12.2016 15:55

Yakıt tüketimi 0.45 kuruş yakıyor lpg 0.28 kuruş yakıyor az yakıyor diyen yalan söylüyor

MURAT C 19.12.2016 07:54

Selamlar. Arkadaşlar bir husus daha var bunada dikkat etmemiz lazım, arabada lastiği durumu çok önemli; benim ikinci el olarak aldığım 2013 model Yaris 1.33 Style arabamın laztiklerini daha bu haftasonu değiştirdim; istanbul içinde ortalama 6.4 litre/100km yakan araba 5.8 litre/100km 'ye düştü; aynı yollarda kullanıyorum. Sürüş emniyeti için, daha az yakıt tüketmek için her 3 yılda bir lastik değiştirilmeli. Önereceğim lastikler "Nokian Wheatherproof ,"Michelin cross climate", bu iki lastikte dört mevsim lastiği ve birçok testte ödülleri var, yol tutuşu ve yakıt tüketimi endeksleri çok çok iyi. Kazasız belasız iyi sürüşler.

Misafir-1794 18.12.2016 21:33

@5123
İyi akşamlar. Ben 1.33 otomatiğini kullanıyorum, İstanbul içi girdiğim trafiğe göre 6.5-7.5 arası değişiyor. 1.0'ın 7.8lt yakması gerçekçi gelmiyor, onu söyleyen kişi yalan söylüyordur anlamı çıkmasın bu dediğimden, arabada bir sorun vardır muhtemelen. Veya mahalle arasında 2-3 km kullanılıyor olabilir.

Misafir-5123 15.12.2016 07:12

murat bey istanbul içinde 5,4 yaktığını söylemişsiniz acaba hangi güzergah üzerinde kullanıyorsunuz bir arkadaş 7,8 demiş çünkü kullanırken birinci vitesde uzun beklememenin dışında nelere özen gösteriyorsunuz bende eşime almayı düşünüyorum çünkü baktığımda güvenlik olarak kendi kılasmanındaki bir çok arabadan çok daha üstün

MURAT C 16.12.2016 17:00

Merhabalar. Yaris 1.0 aracımı maltepe, kozyatağı arasında kullandım, dur kalk e5 trafiğinde akşamları. Şunu söylemek gerek, tüm araçlarda ilk 5000 kilometre beklenende fazla motorun yakma durumu söz konusu, motoru açmak gerek deriz bu döneme. Ben yaris 1.0 life aracımın gerçek performansına 15.000 kilometrelerde ulaştım. Şoför olarak, arabayı çalıştırdıktan iki dakika sonra hareket ederim, genel alışkanlığım; bir ve ikinci viteslerde beklemem; sabit benzincimden depoyu doldurur, markaları birbirine karıştırmam, arabamda gereksiz yük, eşya tutmam. Bunlar yakıt tüketimine direk etki eder. 2016 life 1.0 'da istanbul içinde iyi bir kullanımda 5.4 litreleri yakalarsınız. Yaris güzel arabadır. Kazasız belasız sürüş dolu bir ömür dilerim. Selamlar.

Misafir-1500 06.12.2016 08:19

1.0 ın 1.33 ile aralarında yakıt açısından çok farketmiyor ancak performans olarak 1.33 1.0 dan çok daha başarılı

Misafir-7602 28.11.2016 20:05

2. Eli Reşat Altını Gibi anında satarsiniz

Misafir-2762 16.11.2016 13:54

69 hplik araba. denildiği gibi 7,8 yakıyorsa aşırı fazla. lpg takacak olsan güç düşecek, hiç gitmeyecek. takmasan otomatik arabadan fazla yakacak. mantıksız bir araç

MURAT C 18.11.2016 07:44

7.8 lt yakıt tüketimine bu dediğim gibi, açıklaması çok zor bir değer 2013 yaris 1.0 life ile benim istanbul trafiğinde yakaladığım değer 5.4 lt idi, asabi kullanmama rağmen. Babam'da da 2014 yaris 1.0 lfe var, balıkesirde kullanıyor, oda 5.2 lt ortalamasını yakalamış, demem o ki 5.5 lt/100km üzeri bir tüketimde Toyota servis'den yardım alıp, problem aramak lazım. Yaris sınıfının en iyi motoruna sahiptir, tiketim olarak, dayanıklılık olarak..

Misafir-191 16.11.2016 13:18

yaris ile i20 karşılaştırılmış,herkes kendine göre üstünlüğünü yazmış.Yaris 1.0 de motor sesi ve marşa basınca titreşim çok fazla .ayrıca yüklüyken çok gömülüyor.100 km.hızlara çıktığınızda kabindeki ses farkı çok barizdir i20 ye göre.i20 nin ise direksiyonu yarise göre hissiz kalır ve manevra açısı yarisin gerisindedir.Marka algısı dışında değerlendirildiğinde hem i20 hemde yaris sahiplerinin araçlarından memnun olduğunu görüyorum hep

grafmaster 16.11.2016 14:08

Toyota bana göre motor dışında kaliteli bişey yaptığı yok. Bir ara leon almadan önce toyota corollaları test ettim. araçta ne performans var ne iç tasarım nede konfor. 50 + yaş üstüne göre tasarlanmış bir araç. aracın performansıda yine 50 yaş üstüne göre... hyundai i20 de gördüm yariside. hyundai i20 ye 50.000 veririm yine yarise 44 vermem.

grafmaster 15.11.2016 11:57

Bu araba bu fiyatı hak etmiyor. Aracı alan belki yakıt için alıyor ancak bu araç az yakan bir araç değil. Buna rağmen performansıda çok kötü. 0-100 Km Hızlanma 15.3 sn bu kadar kötü değeri başka bir araçta görmemiştim. Hyundai i20 aynı para. ve çok çok daha iyi bir araç.

MURAT C 16.11.2016 10:09

Bir aracı kullanmadan, performansını denemeden, sadece etiket bilgileriyle yorum yazmak, Toyota'yı Hyundai ile kıyaslamak doğru olamaz. Yaris 1.0 motor aracu istanbul trafiğinde 2 yıl kullandım, Hyundai i20 aracıda başka bir şehirde 3 ay kullandım; Yaris 1.0 düz vites araç kalite olarak, teknik olarak, yakıt tüketimi olarak İ20 den çok çok üstündür.

Misafir-5483 14.11.2016 07:06

arkadaşalar ben arabayı alalı 20 gün oldu yalnız yakıt tüketimi 7.8 altına ınmedı okadarda özen gösteriyorum arabayı zorlamamaya bu konuda servis ile görüşmem gerekirmi ???

MURAT C 16.11.2016 10:13

7.8 lt/100km çok yüksek bir değer; eğer kalkışlarda 1. vitesde çok kalıyorsanız bu yakıt tüketimini arttırır. Bence 1000 kilometre ücretsiz bakım zamanı geldiğinde teknik servisteki ustayla birlikte arabayla bir tur atın, arabayı siz kullanın, usta size kullanım hatalarınızı, yada varsa araçdaki problemleri sözleyecektir. Selamlar.

ortopedist 17.11.2016 07:07

motor alışmadığı için yüksek yakabilirmi ? Kullanan biri olarak arabanın ilk baştaki yakıt tüketimi ile sonradan yakıt tüketiminde bir fark olup olmadığını söyleyebilirmisiniz

MURAT C 18.11.2016 07:43

Yaris'lerde Kontağı açtığımızda göstergenin sağ üst kısmında çıkan cool yazısı, arabanın motorunun soğuk olduğunu gösterir, bu ışık kalkış yaptıktan sonra yaklaşık 5 dakika boyunca motor ısınana kadar yeşil renk olarak yanar. Bu dönemde 2000 devirin üzerine çıkmamakta fayda vardır, motoru kalkış yapmadan 2 dakika boyunca olduğu yerde boşta çalıştırmaktada fayda vardır. Bu sürüş geleneği aslında tüm araba markalarına uygulanması gerekir. Gelelim 7.8 lt yakıt tüketimine bu dedeiğim gibi, açıklaması çok zor bir değer 2013 yaris 1.0 life ile beni istanbul trafiğinde yakaladığım değer 5.4 lt idi, asabi kullanmama rağmen. Babam'da da 2014 yaris 1.0 lfe var, balıkesirde kullanıyor, oda 5.2 lt ortalamasını yakalamış, demem o ki 5.5 lt/100km üzeri bir tüketimde Toyota servis'den yardım alıp, problem aramak lazım.

Misafir-1358 09.11.2016 16:06

Diğer markaların başlangıç fiyatları da üçaşağı beşyukarı bu aralıkta olduğu için fazlasıyla tercih edilesi araçlar var.Bana göre fiyat bazalarak en tercih edilesi rakipleri hyundai10,i20 jump ve opel çorsa essentia dır.Yanlış anlaşılmasın yarisi kötülemiyorum ama benim tercihim 4 silindir bir araç olması olur.TAMAMEN SUBJEKTİF. Eniyle boyuyla değerlendirilmesi gereken seçeneklerin olduğuna dikkat çekmek istedim

Misafir-2316 06.11.2016 18:12

aracı alalı 15 gün oldu 341 km şehir içi kullandım ortalama hız 33 km ortalama yakıt 5.7 beklentimin üstünde bir araç ekonomik lpg takmaya gerek yok fazla performans bulamazsınız zaten şehir içi hız 50 km şehir dışı hız 70 km çok hızlı araca gerek yok bence tavsiye ederim şehir içi kullanım için

Misafir-7069 06.11.2016 17:33

alalı 1 ay kadar oldu. 2016 model sıfır 1.0 life toyota yaris aracım. toyota nataş plaza kozyatağı'ndan 44 bin liraya aldım ayrıca park sensörü ve boya koruma hediye ettiler. araçtan çok memnunum, istanbul trafiğinde 5.6 litre tüketimin üzerine çıkmadı arabam. çekiş olarak 1.0 motordan beklenmeyecek derecede atak. arabanın içi doluyken ve klima açıkken bile rahat hızlanıyor. vites aralıkları çok kısa, 60'la giderken beşinci vitesi istiyor. buda yakıt ekonomisine katkı sağlıyor. frenleri iyi, iç mekan gayet geniş. beğenmediğim tek husus iç mekanda sert plastik kullanılmış üst donanımlarda ve 1.33 motorlarda yumuşak plastik var keşke toyota bu pakete de yumuşak plastik koysaymış. bunun dışında şikayetim yok araba şu an 350 kilometrede uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum :)

Misafir-9829 30.10.2016 22:45

Alalı 1 ay oldu. Liste fiyatının da altına veriyorlar. 300 TL park sensörü taktırdım serviste. Kronik sorunu olmaması, hava yastığı ve hoparlör dışında aksesuar beklentim olmaması, sadece şehir içi için ihtiyaç duymam ve tabi hesaplı olması açısından aldım. 3 silindirdenmiş, titreşimi var 4 silindirlere göre. Kalkışı biraz yavaş. Ama ilginç olarak klima açınca veya çok kişi olunca güzsüzlük hissettirmiyor. Henüz 1500 km ancak hesaba göre 5.45 lt / km yakıyor Ankara'da (bilgisayar 5.2). Marka güvenini bir kenara koyun, benzer dingil mesafesi ve iz genişliğindeki tüm diğer markalar daha pahalıydı ben alırken, hala da öyle.

Misafir-1680 27.10.2016 14:34

araba 10 yıldız 5 numara max hız 5 kisi otobanda 180 gördü

ortopedist 14.11.2016 07:09

yakıt tüketimi nasıl?

MURAT C 16.11.2016 10:14

İstanbul içinde, Yaris 2013 model 1.0 life, 5.4 lt yakıyordu.

Misafir-7034 27.10.2016 13:19

F/P aracı olarak tek geçerim.aracın en dikkat çeken özellikleri atmosferik 998 cc.70 bg. motorun tutumlu olması 3 senedir kullanıcısıyım. Ortalamam 5,5 lt ve üzeri kesinlikle görmedim.Direksiyon elektrikli olmasından dolayı müthiş bir hafifliği var,serçe parmağınız ile rahat çevirebilirsiniz.Ayrıca aracın turu müthiş, bagajı rahat bir çocuk arabasını alıyor.Hep bahsedilen rampada dağılıyor diye tabir eden arkadaşlar; bu araç atmosferik,turbo yok. Turbolu araçla girdiğiniz 5.vitesle bu araçla minumum 3. viteste girersiniz,devrini bulduktan sonra çıkamadığı rampa yok.Ben Bursa'da ikamet etmekteyim Bursa'da Dürdane rampası ve İnegöl sonrası Mezitleri bilmeyen yoktur sanırım. Bu araçla buraları rahat rahat çıkıyorum.Uzun yolda defalarca Antalya,İzmir,Aydın,Çanakkale gitmişliğim var.Aracın emsallerine göre iç hacmi çok çok iyi sınıf lideri diyebilirim arka koltukta şaft tüneli olmaması da cabası.Müzik sistemi güzel 6 hoparlörü var,Peki bu aracın hiç mi kötü yanı yok. Var tabi ki
olmaz mı; her araç gibi bu aracın da eksileri mevcut.Virajlara sert girerseniz arka taraftan kayma yaşarsınız.Malzeme kalitesi sert plastik,hız sabitleyici yok ve alt yapısıda mevcut değil.Arka bagaj kapağı bir tık iyi olabilirdi kapatırken biraz sert kapatmanız gerekebilir.Bakım aralıkları 10.000 km. Ben bakımlarını yetkili serviste ortalama 350 tlye yaptırıyorum. Sonuç olarak bu klansmanda, bu fiyata,bu donanımda araçlar içerisinde ilk 3'e kesinlikle girer. 10 üzerinden 7

Misafir-182 26.10.2016 23:00

5 ekim 2016 tarihinde sıfır toyota yaris 1.0 life satın aldım. araba tam bir yakıt cimrisi, şehir içi 5-6 litre civarında yakıt tüketimiyle geziyor. performans olarak 1000 cc bir araçtan beklenmeyecek derecede atak. ilk üç viteste gidişi hiç fena değil. yokuşta çekmiyor filan yazmışlar, ben beşiktaş'ta oturuyorum beşiktaş'ı bilen bilir yokuşları meşhurdur. birinci viteste 3-4 yetişkin klima açık gayet seri bir şekilde yokuş çıkmakla birlikte ikinci viteste de rahat yokuş çıkabiliyor. daha önce hiç 1.0 yaris kullanmamış insanlara kulak asmayın bizim gibi kullanıcılarının tavsiyelerini okuyun bence. ben çok memnunum 9 hava yastığı esp abs bütün güvenlik donanımları var çok kaliteli bir araba 44.250 liraya aldım ben tavsiye ediyorum.

Misafir-767 13.10.2016 14:04

Yaris 1.0 kullanıcısıyım. Şehir içi için çok iyi bir araba. İlk üç viteste gayet atak. Yakıt tüketimim 6 civarında .Tekirdağ da kullanıyorum arabayı.

MURAT C 23.06.2016 11:30

İyi günler. Önceki aracım Toyota 1.0 Yarisdi. 2 sene kullandım ve sattım. 2. el satışlarda Yaris marka araçlar iyidir ben istediğim fiyattan bir hafta içinde elden çıkardım. Sonra 1.33 Yaris Style otomatik vites araba aldım, ikini el, 2013 model. Öncellikle şunu söylemem gerek iş icabı farklı şehirlerde çok farklı modellerde kiralık araba kullanan biriyim; Yaris'dene aldığınız şehir için sürüş rahatlığını hiç bir arabadan alamassınız. Çok yumuşak bir araç. Bakım servis hususuna gelince, ilk 1000 kilometre bakım ücretsiz, daha sonra 10.000 km 'de bir çağırıyorlar. Bakım ücretleri 300-400TL civarı. En kritik bakım 40.000km bakımı; 400-450TL 'leri buluyor. Arabayı hep aldığım yetkili bayilerde servis ettirdim; servis personeli ve hizmetleri çok kalitelidir. Hyundai ve VW'den bir adım öndedir. Performans beklerseniz şunu söylemem gerek Yaris 1.0 motor olsun 1.33 motor olsun şehir içi arabasıdır. 1-2 viteslerde ivmeli, 3. vites sonrası sakin bir arabadır. 1.0 motor yaris yokuşta kalıyor diye söylenenler var, bu doğru değil, motor 4 yetişkin kişiyi çok güclü yokuşlarda bile taşıyor. Yokuşlarda çok dur kalk yaparsanız, klasik bu segmentte olan balata ısınması problemi Yaris'dede var, gaz pedalı basmaz oluyor belli bir süre.. 4 yıldır Yaris kullanıyorum, bu arabayı öneririm;gönül rahatlığıyla bir Yaris bayine gidip arabayı deneyin, aynı gün muadil VW, Hyundai, Seat modellerine de binin. Farkı görürsünüz. (Yakıt tüketimi İstanbul içi 1.0 motor Yarisde 5,4lt/100km idi. 1.33 motor otomatik vites Yarisde ise 6,4 lt/100km)

Misafir-8611 08.06.2016 09:33

2004 1.0 ort hız 30 km yakıt tüketimi 6.5lt daha sakin kullanınca 6lt. Ort hız 80km yakıt tüketimi 5lt. Yol bilgisayarı verileridir.. sorun çıkarmadığı gerçek. Kullanımı yumuşak. Konfor ve tokluk hissi isteyen vw grubunu tercih edebilir yakıtlar aşağı yukarı aynı olacaktır 2. Eli iyi olan B segment araçlar içinde polo ve yaris ilk sıradadır.

Misafir-7918 06.05.2016 13:13

Yorumların hepsi bir birinden farklı.

Misafir-6101 23.04.2016 10:15

seat??? ww grubu alan servisten çıkmıyor. toyota dünyanın en çok satılan ve sorunsuz aracı. 2.elde de reşat altını gibi. toyota dururken seat alınır mı hiç?

Misafir-52 22.04.2016 23:16

Seat'ın 2.eli yok, yakıt tüketimi daha iyi değil, sorunsuzlukta ve 2.elde Toyota daha iyi. 1-2 sn çabuk hızlanmak da önemli değil...

Misafir-4313 22.04.2016 19:44

Seat ibiza 1.2 tsı motor var bundan daha mantıklı bnce

Misafir-9617 24.03.2016 16:40

parça sıkıntısı en az yaşatacak bir otomobil,piyasanın en ekonomik ve kullanımı en rahat şehir içi aracı

Misafir-566 23.03.2016 16:14

buda az yakmıyor ve 1000 motor parça sıkıntısı çok yaşarsın aşırıda pahalı parçaları.

Misafir-330 19.02.2016 23:19

türkiyede başka az yakan ve kaliteli başka araba var mı

EMİSYON SINIFI
ÇARPIŞMA TESTİ