Test Sürüşünde Kül Oldu

Test Sürüşünde Kül Oldu
ABD'nin California Eyaleti'nde yaşayan adı açıklanmayan bir internet milyoneri Lamborghini Aventador J almak için galeriye gitti. İşadamı 376 bin dolarlık (676 bin TL) otomobille test sürüşüne çıktı. Ancak test sürüşünde otomobilin motoru bir anda alev aldı. Otomobil kısa süre içinde küle dönerken, işadamı canını zor kurtardı. Yetkililer olayla ilgili soruşturma başlattı. Lamborghini'nin Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıttığı Lamborghini Aventador J'nin 12 silindirli 6.5 litrelik motoru 700 beygir güç üretiyor. Çatısız olarak tasarlanan otomobilin ön ve yan camları yok. Saatte 300 kilometre hızın üzerine çıkan otomobilde ağırlıktan tasarruf için navigasyon ve klima gibi özellikler de bulunmuyor.

17.04.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
K-max 12.12.2012 05:44

Kül olan araç, standard Aventador. Üstü açık olan Aventador J modelinden sadece 1 adet üretildi ve fuarda 2,8 milyon dolara satıldı. J modelinden başka üretim olmayacak, hatta Lambo müzesi için bile yapılmayacakmış.