Suzuki Swift Yenileniyor

Suzuki Swift Yenileniyor

2003 yılında üretimi durdurulan ve geçtiğimiz yıl Avrupa'da yeniden satışa sunulan Mitsubishi'nin süper mini sınıfı modeli Mirage'ın aldığı olumsuz yorumlar nedeniyle Japon markaların bu klasmanda başarılı olamayacağı düşünülmeye başlanmıştı.

Ancak öyle görünüyor ki Honda yeni Jazz modeli ile Suzuki ise 2017 yılında satışa sunacağı yeni Swift modeliyle bu düşüncelerin yanlış olduğunu kanıtlayacak gibi görünüyor. Asıl uzmanlık alanı motosiklet olan Japon Suzuki, başta Swift modeli olmak üzere son yıllarda başarılı sayılabilecek birkaç model çıkarmayı başardı.

ZC82S kod adıyla 2011 yılında piyasaya sürülen yeni Swift, bu yıl makyajlanarak ZC32S kod adını aldı. Hintli otomobil bloğu Team BHP'nin edindiği bilgiye göre Japon markanın süper mini 2017 yılında yenilenerek Hindistan'da satışa sunulacak.

Yerel pazar söylentisi gibi görünen bu bilgi, ülkede süper mini klasmanında en çok satılan model olan Swift'in ilk olarak Hindistan'da piyasaya sürülmesi ihtimalini arttırıyor.

Aynı klasmanda yarışan Hyundai'nin süper mini modeli i10'da ilk olarak Hindistan'da tasarlanmış ve satışa sunulmuştu. Ancak Suzuki'nin süper minisi Swift'in 2017 yılına kadar daha ciddi bir makyaj operasyonundan geçeceği kesin gibi görünüyor. Swift'i bu yıl makyajlayan üretici, daha fazla renk seçeneği, yeni jant seçenekleri ve LED farlar olmak üzere ufak değişiklikler yapmıştı.

Markanın mini sınıftaki temsilcisi Avrupa'da bilinen adı ile Splash modelini de 2015 yılına kadar yenileyeceği açıklanmıştı. Daha fazla donanım seçeneği sunulacak olan Suzuki'nin giriş modeli olan Splash'de bu sefer Fiat tarafından üretilen dizel motorlar değil, Suzuki'nin kendi ürettiği motorlar yer alacak.

31.10.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
umut 25.01.2015 11:53

Suzukı rahatlığı donanımı on numara swıft tin frenleri fena o araç için o fren sistemi çok süper

hakan 03.11.2013 18:35

Çok güzel bir tasarımı var .Ama içi biz türkler için pek rahat değil.Suziki swift kullanımış biri olarak söylüyorum.İç kullanımı,orantıları, süspansiyon kalitesi, fren sistemi kısacası kullanımı Renault yada fiatın verdiği rahatlığı vermiyor.Ama dediğim gibi tasarımı çok güzel, yürüyeni sorunsuz.

damla 03.11.2013 15:41

işte çizim harikası