Sürücüsüz Mercedes Hazır

Sürücüsüz Mercedes Hazır
Otonom sürüş teknolojileri üzerine yıllardır çalışan ve 2015 te bu teknolojiyi hayata geçireceğini yıllar öncesinden duyuran Mercedes önümüzdeki hafta içinde ilk konseptini tanıtacak. Özellikle Google'ın sürücüsüz araba teknolojilerine büyük yatırım yaptığı şu dönemde, Mercedes herkesten hızlı davranarak ilk çalışmasını son kullanıcının beğenisine sunacak. Basında merak uyandırması amacıyla yayınlanan ilk fotoğraflardan görüldüğü kadarıyla bu yeni model ilginç bir görünüme sahip. İlk fotoğraftan, iç hacmin genişletilmesine imkan tanımak amacı ile ön ve arka kaputların mesafelerinin kısaltıldığı anlaşılıyor. Aracın oldukça yüksek görünen arka kısmında büyük stop lambaları dikkat çekiyor. Fotoğraftan anlaşılan bir diğer husus ise tavandaki sensörler. Sürücüsüz arabalar için yapılan ar-ge çalışmalarından görmeye alışık olduğumuz devasa sensör, radar, kamera gibi mekanizmalar bu arabaya gayet kibar bir şekilde entegre edilmiş. Otonom sürüş sırasında yolcuların daha kaliteli vakit geçirebilmeleri için gelişmiş bir bilgi-eğlence sisteminin dokunmatik bir ekranla birleştirildiği tahmin ediliyor. Başarılı olduğu takdirde sektörde çığır açması beklenen modelin tanıtımı 5 Ocak 2015 tarihinde Las Vegas'ta “Consumer Electronics Show (CES)” da yapılacağı açıklandı.

02.01.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
halil 07.01.2015 13:26

Bizim millet otomatiği bile kabullenemedi daha bunu hiç dşünemiyom:)

Mustafa41 06.01.2015 16:09

Özellikle bu teknoloji Tır ve otobüs sürücüleri için büyük bir avantaj.Otomobillere gelirsek uzun yollar için gayet iyi olur.

mb 05.01.2015 11:32

En büyük teknolojik gelişme iyi arabanın uçuz satılmasıdır bence. Teknolojisi gelişiyor diye arabaların fiyatları düşmüyor.
Bir teknolji geliştirinde arabaların fiyatı düşsün. Araba kendi başına gidecekte, arabayı süremeyecek kadar yaşlılara mı satacaksınız arabayı.

tofaş2015 03.01.2015 00:17

teknoloji kötüye gidiyor sürücüsüz araç olmaz yazık valla :(

jetta 3505 02.01.2015 16:52

bence çok geç kalınmış ama yinede tebrikler helal olsun,hayırlı olsun