Subaru'dan Yeni Konsept

Subaru'dan Yeni Konsept

Geçtiğimiz yılın son aylarında satışa sunduğu XV modeli ile SUV'lere karşı sempatisini dile getiren Subaru, yakaladığı tatmin edixi satış rakamlarından da oldukça memnun kalmış olacak ki Fuji Heavy Industries (Subaru Markasının sahibi) yeni bir SUV'ye daha yeşil ışık yakıyor gibi görünüyor.

Bu izlenimi veren ise Japon otomobil üreticisinin Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilediği Viziv isimli SUV konsepti oluşturuyor. Tabiiki abartısız bir şov otomobili olan Viziv, 4 kişilik tek kapılı bir crossover olarak Subaru standına gelen ziyaretçileri karşılıyor.

Konsept görüntüsünden sıyrılarak Japon Subaru'nun gelecek SUV'si olma ihtimali bir hayli yüksek olan Viziv'de hybrid elektrik motoru ve CVT şanzıman ile kombinlenmiş 2.0 litrelik boxer dizel motor kullanılıyor.

Elektrik motoru ise araç 4 çeker moduna alındığında arka lastiklere güç veriyor. Arka akslar sayesinde arka koltukdaki yolculara daha geniş bir oturma alanı ve yükleme alanı vaad eden Viziv'in asıl ilginç özelliği ise daha gelişmiş bir sürüş kontrolü için yan yana konumlandırılan özel diferandiyel sistemi sayesinde virajlarda arka şastiklere daha fazla güç aktararak maksimum viraj performansı vaad etmesi oluyor.

Bir şov aracı olduğu için yukarı doğru açılan kapılara sahip olan Viziv, 20 inçlik jantları ve minimalistik çizgileri ile dikkatleri üzerine topluyor. Önümüzdeki yıllarda Subaru Viziv'i yollarda görüp görmeyeceğimizi ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

06.03.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
vaylis 07.03.2013 10:41

subaru mazda gibi güzel konsept yapıyor aynısını otomobillerine uygulamıyor