SsangYong Turismo

SsangYong Turismo

Güney Koreli otomobil üreticisi Ssangyong, yeni MPV modeli Turismo'yu Avrupa'da satışa sundu. 3 metreden fazla aks mesafesi ve 5 metrelik uzunluğu ile yeni Ssangyong Turismo, Ford Galaxy, Renault Grand Scenic ve Seat Alhambra gibi standart MPV otomobillerden daha büyük boyutlara sahip olacak.

Ssangyong'un yeni Turismo modeli bir MPV otomobilden çok Hyundai i800, Mercedes Benz Viano ve VW Caravelle gibi van modeller ile aynı kategoride yer alıyor. Sonuç olarak sunduğu geniş iç hacmi, değişken yolcu ve yükleme kapasitesi sayesinde 7 yetişkin ile 875 litre bagaj hacmi sunuyor.

5 kişinin oturabildiği yolcu koltuklarından feragat edilip yatırıldığında ise bagaj hacmi yaklaşık 3,5 katına, 3,146 litreye yükseliyor. Kalabalık aileler için gündelik kullanım ve ticari taşımacılık için kullanılmak üzere tasarlanan yeni Ssangyong Turismo, esnek kapasitesi sayesinde birden fazla rol üstlenirken, mükemmel sürüş konforunun yanı sıra yüksek donanım seviyesi ile lüks sınıf bir otomobil hissi vaat ediyor.

Ssangyong Motor Birleşik Krallık CEO'su Paul Williams “£18,000'dan (54,000 TL) başlayan fiyatlar ile yeni Ssangyong Turismo, pazarda benzersiz bir konuma sahip olacak. Kilit noktaları değişkenlik ve yenilikçilik olan yeni Turismo, lüks iç mekan tasarımı ve rekabetçi fiyat etiketi sayesinde sınıfında öne çıkan bir otomobil olacak.

Uygun fiyatına rağmen gerek sunduğu yolcu kapasitesi gerek yükleme kapasitesi ile Turismo, adeta 2 otomobil vaat edecek. Otomobil endüstrisinde bir ilk olan 5 yıl sınırsız kilometre garantisi de cabası.” Dedi.

15.08.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
ahmet 14.08.2014 19:20

Tutulan marka olmadığı için Türkiye'nin heryerine şube acıyor

ilker sorar 15.08.2013 21:52

Ssangyong pek tutulan bir marka olamadı ama bu model iyi bir fiyat ve servis ağının iyileştirilmesi ile markanın yüzünü güldürebilir...