Sony'nin Yeni Oyuncağı

Sony'nin Yeni Oyuncağı

İlk kez Ocak ayında düzenlenen Las Vegas Otomobil Fuarında tanıtılan Sony Vision-S modeli Japonya'da yol testlerine başladı. Elektronik devi Sony tarafından geliştirilen model 270 beygir gücünde ve 100 km hıza 4,8 saniyede ulaşabiliyor.

Tamamen elektrikli olan modelin en büyük özelliklerinden birisi de otonom bir sürüşe sahip olması. Araçta yer alan 33 farklı sensör anlık olarak tüm koşulları kontrol edebiliyor. Altyapısında yapay zeka teknolojisi yer alan Sony Vision-S modeli ayrıca bulut tabanlı bir yazılıma da sahip.

Nividia, Continental ve Bosch gibi tedarikçilerin de yer aldığı bir ortaklık ile geliştirilen model için Sony tarafından seri üretimi olmayan konsept bir model açıklaması yapılsa da asıl hedefin yakın gelecekte artacak elektrikli otomobil üretiminde kritik donanım ve yazılım ihtiyaçlarına cevap verebilecek üreticilerden biri haline gelmek olduğu biliniyor.


18.12.2020 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-7926 20.12.2020 16:17

Sony, imaj olarak en güvendiğim markalardan biridir. Uygun fiyatlı olursa bence tutar.