SLK Serisi Artık SLC Oldu

SLK Serisi Artık SLC Oldu
Alman otomobil devi Mercedes Benz, markanın isimlendirme değişikliği doğrultusunda SLK roadster modelinin ismini SLC olarak güncelleyerek ufak bir makyaj operasyonu yaptı.

Önümüzdeki ay 2016 Detroit Otomobil Fuarı'nda tanıtılmaya hazırlanan yeni Mercedes Benz SLC, ufak yenilikler, katlanır hardtop ve 1.6 litrelik giriş seviyesi motor seçeneği ile ilk kez gün yüzüne çıktı.

Görsel olarak Stuttgartlı ufak roadster SLC, ön tasarımda ciddi yenilikler barındırıyor. Elmas desenli radyatör ızgarası, yeni tamponlar ve yenilenen ön farlar (opsiyonel olarak LED Intelligent Light tercih edilebiliyor) ilk bakışta göze çarpan yenilikler oluyor.

Arka tasarımda ise yeniden şekillendirilen tamponlar, yeni egzoz çıkışları ve güncel desenli farlar yenilikler arasında yer alıyor.

İç tasarıma geldiğimizde ise Mercedes Benz'in yeni direksiyon simidi ve gösterge paneli tasarımı dikkat çekiyor. COMAND Online bilgi sistemi ise artık daha büyük bir ekran ile geliyor.

Yeni Mercedes Benz SLC'nin elektro hidrolik açılır tavanı da artık 40 km/s hıza kadar açılıp kapanabilirken daha fazla yer kaplayarak bagaj alanını arttırıyor.

Yeni SLC'nin güncellenen motor seçenekleri arasına, başlangıç seviyesi olan 156 beygirlik 1.6 litre turbo şarjlı motor dahil oluyor. Markanın A ve CLA 200, C180, E180 gibi modellerinde yer verdiği bu motor seçeneği, 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 7.9 saniyede tamamlıyor.


Yeni SLC'nin diğer motor seçenekleri ise 184 beygir güç üreten 2.0 litrelik SLC 200, 245 beygir güç üreten 2.0 litrelik SLC 300 ve 200 beygir güç üreten 2.0 litrelik dizel SLC 250d olacak. Bu motor seçeneklerinin tamamı otomatik şanzımanlı ve 9G-Tronic olacak.

18.12.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-7716 19.04.2017 13:26

Mercedes artık eski Mercedes değil bunu ister istemez herkes kabul etmek zorunda. Bir zamanların lideri olan bir marka bugün artık rakiplerini taklit ediyorsa demek ki artık birşeyler yanlış gidiyordur. Mercedes maliyeti düşürerek kalitesinden ödün verdi ve eski çizgisini kaybetti. Mercedes'in jip üretiminde Land Rover'ın kalitesinin gerisinde olduğunu görüyoruz benzer bir şekilde aynı şeyler otomobil üretimi içinde geçerli. BMW ve Audi artık şunu gösterdi artık Mercedes tek başına kral değil. Ortada BMW ve Audi gerçeği var. Mercedes'te kalite düşerken BMW ve Audi sürekli olarak kendilerini geliştiriyorlar. Artık Mercedes kullanıcılarının bile markanın kalitesinden şüpheleri var. Mercedes'in Mercedesliği mazide kaldı..!