Skoda Amerika Pazarına Giriyor

Skoda Amerika Pazarına Giriyor

VW Grup bünyesindeki Çek Cumhuriyeti merkezli otomobil üreticisi Skoda, ABD Patent ve Marka Ofisi'ne (USPTO) bazı modellerinin isimlerini kayıt ettirdi. Bu gelişme, markanın ABD'ye giriş yapacağının bir işareti olarak algılandı.


AutoGuide sitesinde yer alan habere göre Çek otomobil üreticisi Skoda; Yeti, Octavia ve Superb model isimlerinin telif haklarını Amerika'da kayıt altına aldı. Bu da iki ihtimal olarak yorumlanıyor; ya Skoda bu model isimlerini Amerika'daki herhangi bir markanın kullanmasını istemiyor ya da okyanusun diğer tarafında en son 50 yıl önce otomobil satan marka Amerika'ya tekrar dönüş yapmayı düşünüyor.


Ömrünün sonlarına yaklaşan Skoda Yeti için biraz geç olsa da, 2017 sonlarında ya da 2018 başlarında tanıtılması beklenen yeni jenerasyon Skoda Yeti'nin ABD'de satışa sunulma ihtimali bulunuyor. Octavia modeli ise Volkswagen Golf'e kıyasla daha geniş bir iç hacim ve daha uygun fiyatla bir alternatif olarak ABD'de satışa çıkabilir. Skoda'nın amiral gemisi Superb'ün ise Passat'ı geçerek Yeni Kıta'da yerel markaların önüne geçeceği düşünülüyor..


Skoda, ABD Patent ve Marka Ofisi'nde henüz yeni SUV modeli Kodiaq modelinin ismini tescillettirmedi. ABD'nin 4x4 modellere olan sevgisini göz önünde bulundurursak, markanın 7 koltuklu SUV modelinin Paris'te gerçekleşecek dünya lansmanın ardından ülkede satışa sunulabileceği düşünülüyor.

06.06.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
akif13258 01.08.2016 18:06

Skoda büyüyor.
Skoda bence Superb gibi bir otomobille çok satar.
Misafir-5500 ünde dediği gibi bence yakında skoda vw ilgisi görür.
vw de biz yükselttik zaten.
Ama vw dünya çapında çok iyi bir marka değil.
Fakat skoda dünyada çok iyi bir marka olabilir.

Misafir-2708 31.07.2016 15:09

Skoda Superb çok iyi bir otomobil.
Bence Amerika'da çok satar.
Ve Skoda'nın ünü artar.

Misafir-5550 31.07.2016 01:12

Skoda gittikçe büyüyor.
Bence, yakında türkiyede vw ilgisi görür.
Buna paralel olarak fiyat da biraz yükselec