Skoda Fiyat Listesi

Skoda Superb Yenilendi

Yeni Skoda Sperb modeli hibrid seçeneği iel olduğu kadar yeni nesil güvenlik donanmları ile de öne çıkıyor...

Yeni Skoda Scala

Yeni Skoda Scala modeli markanın halen satışına devam ettiği Rapid modelinin yerini alacak....

Yeni Skoda Karoq

Yeni Skoda Kodiaq modeli markanın Crossover SUV sınıfındaki yeni temsilcisi olmaya hazırlanıyor...

İşte Yeni Skoda Octavia

Yeni Skoda Octavia yeni yardımcı güvenlik donanımları ve multimedya sistemleri ile dikkat çekiyor...

1895 yılında Çekoslovakya'da bisiklet üretimi amacı ile Vaclav Laurin ve Vaclav Klement tarafından kurulan Skoda, 1899 yılında motosiklet, 1905 yılında ise ilk otomobil modeli olan Voiturette'yi üretmeyi başardı. Ambleminde kanatlı ok figürünü kullanan Skoda, 2. Dünya Savaşı'nın ardından 1946 yılında hükümet tarafından kamulaştırılarak devlet kurumu haline getirildi.

İlk büyük çıkışını 1959 yılında üretimine başladığı Octavia modelliyle gerçekleştirdi. 1970 yılında Doğu Avrupa otomobil piyasasında lider konuma gelen Skoda özellikle 1987 yılında ürettiği Favorit modeli ile sınır ötesinde de tanınmaya başlandı. 1989 yılında yaşanan siyasi dağılma sürecini ardından 1990 yılında Çek Cumhuriyeti hükümetince Volkswagen Grubu'na satıldı.

Ülkemizde halen faaliyetlerine devam eden Skoda, yetkili servis, satış ve yedek parça hizmetlerinin yanısıra Skoda Finans ve Skoda Kasko ile müşterilerine özel çözümler sunmaya devam etmektedir. Skoda fiyat listesi sayfamızdan Fabia, Rapid, Octavia, Superb, Kodiaq, Yeti, Citigo, Favorit, Felicia, Forman, Roomster modellerine ait geçmiş ve güncel fiyatları ile teknik özelliklerine ulaşabilirsiniz.