Sel Felaketi Yedek Parça Stoklarını Eritti

Sel Felaketi Yedek Parça Stoklarını Eritti

İstanbul'un altyapı yetersizliğini birkez daha gözler önüne seren yoğun yağış ve sel felaketinin ardından birçok araçta da maddi hasar meydana geldi.

Özellikle Anadolu yakasındaki araç servislerinde yoğun kuyruklar oluşurken anlık yedek parça tedarikinde ise sıkıntılar yaşandığı gözlemlendi.

Bilindiği gibi ülkemizde zorunlu olan Trafik Sigortası, muhtemel bir kazada aracınızla karşı tarafa verdiğiniz maddi ve bedeni zararları kapsıyor. Trafik sigortasının ana teminatları maddi zararlar, sağlık giderleri, sürekli sakatlık ve ölüm teminatından oluşur.

İsteğe bağlı olarak yaptırılan kasko ise sigorta edenin kendi aracı için koruma sağlar. Bu sigortanın ana teminatları ise; Çarpma, çarpılma, yanma, hırsızlık, terör, sel ve su baskınları, anahtar kaybı, vahşi hayvan zararları, toprak kayması, fırtına, dolu ve yıldırım düşmesi gibi teminatlardan oluşur.

Sigorta'dan doğru faydalanmak için aşağıdaki adınları eksiksiz olarak takip etmek gerekiyor.

  • Kaza tespit tutanağı doldurmak veya zabıt tutturmak (Cep telefonu uygulaması olarak kaza tespit tutanağı uygulamasının telefonlarınızda yüklü olarak bulunmasında fayda var)
  • Anlaşmalı sevis bilgilerini öğrenmek için sigorta şirketinizin müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. Hasar veya jaza ihbarında bulunun.
  • En kısa zamanda gerekli evrakları sigorta eksperine ulaştırın
  • Açılan hasar doyanız ile ilgili gelişmeleri sigorta şirketinizin web sayfasından takip edin

Eğer kasko sigortanız varsa çekici veya ikame (geçici) araç hizmeti olup olmadığını tarafınıza verilen poliçeden kontrol edebilirsiniz. Mağduriyet durumunda sigorta şirketinin bu hizmetlerinden de ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

30.07.2017 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
tokay ceritoğlu 31.07.2017 12:54

yeni bir evreye doğru gidiyoruz,bu tür boran ve varsa daha şiddetlileri artarak gelecekler,meteoroloji prof. söylüyor,şimdi kasko ile,trafik sigortasının ayrı ayrı ne işe yaradığı ortaya çıktı,poliçe düzenlenirken çeşitli klozlara göre fiyat veriliyor,neleri kapsadığını pek umursamıyoruz,düşük fiyatlı sadece trafik kazası ödemeli poliçe kestirenler oldu,bundan böyle her türlü ihtimali kapsayan poliçeler öne çıkacak,hemen önümüzdeki yıl itibariyle tavan sigorta uygulamasının ortadan kalkacağını ve taban sigorta uygulamasının gündemde olacağını ve fiyatların çok yükseleceğini düşünüyorum,yakında zarar ziyan tablosu açıklanır,devlet desteği istenir,alınır mı bilinmez,normalde böyle giderse araç kasko bedelinin % 10 kadar sigorta bedelini her yıl öderiz.