Renault Çok Hızlı Dönecek

Renault Çok Hızlı Dönecek
Kısa bir aradan sonra Formula 1 yarışlarına geri dönme kararı alan Renault, önümüzdeki yıllarda Mercedes ve Ferrari gibi güçlü markalarla başa çıkmak için ciddi bir bütçe ayırdı.

Bu hafta Lotus F1 takımının satın almasını tamamlayan Renault, Formula 1'e geri dönmek için birkaç aydır girişimlerini sürdürüyordu.

Lotus takımı ile anlaşma sağlandıktan sonra ilk defa konuşan Renault Yönetim Direktörü Cyril Abiteboul, Renault Yönetim Kurulu'nun F1'in önde gelen takımlarından biri olmak için gereken bütçeyi iyi değerlendirip, gerekli yatırımı yapacaklarını açıkladı.

Motorsport internet sitesinin sorusunu yanıtlayan Abiteboul, Renault'un bütçesini doğru yere harcadığına inandığını söyledi. " Formula 1'e geri dönüş konusunda birçok kesimden fikir aldık. Bu sayede uzun dönemde, başarılı işleyecek bir iş planı oluşturduk. Renault, kesinlikle yapması gereken doğru bir hamle yaptı." Dedi.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Renault Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Ghosn, yeniden Formula 1'e dönen Renault takımının ön sıralarda yer alması için yaklaşık 3 yıllık bir süre öngördüklerini belirtti.

Şimdilik 3 yıl olarak belirtilen, Formula 1'de ilk üçe girme hedefinin detayları ise Şubat ayında gerçekleştirilecek basın toplantısında açıklanacak.

28.12.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir2383 28.12.2015 20:00

çok yakından takip edemesemde (şifreli kanalda olduğu için)renault un iyi rekabet getireceğine inanıyorum....