Putin Limuzin Yaptırıyor

Putin Limuzin Yaptırıyor
Görünen o ki bu yıl televizyonu ve interneti her açtığımızda haberlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i görmekten kurtulamayacağız. Olimpiyat Oyunları'nın açılışında, Ukrayna sınırına askeri kuvvetleri gönderirken ya da üstsüz bir şekilde at binerken, kısacası Putin'i her haber organında her durumda görmek mümkün. Ancak tüm bu olayların sahne arkasında Putin ve ekibi oldukça büyük bir mühendislik projesi üzerinde çalışıyor. Halen ARGE aşaması devam eden bu proje ile Putin ve kurmayları için tamamen Rus yapımı özel bir limuzin geliştiriliyor. Rus basını tasarım konseptinin birkaç görüntüsünü şimdiden elde etmeyi başarmış. Resimde göründüğü üzere aracın mevcut versiyonunun dört bir yanı ülkenin mühürü ile süslenmiş. Oldukça keskin ve düz hatlara sahip olan aracın ön kısmı Bentley ve Rolls Royce gibi ultra lüks otomobil üreticilerinden esinlenilmiş. Ön farlar ise Chrysler 300C'nin adeta bir kopyası olarak tasarlanmış. Her ne kadar pek de hoş olmayan bir tasarıma sahip olan bu limuzinin kritiğini, eleştirileri pek hazmedemeyen Putin'in yüzüne karşı yapmak ise pek hoş olmayacaktır. Putin'in yeni limuzininin bu yılsonunda testlerine başlanacağı ve 2016 yılında üretime hazır hale geleceği biliniyor. Cortege Projesi olarak bilinen bu çalışmada birçok Rus otomobil üreticisi birkaç otomobil üzerinde ortak bir çalışma yürütse de asıl öncelik limuzine verilmiş. Yahoo Autos'un haberine göre Rus ortaklık Porsche mühendislerinden de yardım alacak. Putin'in bu projeye devlet bütçesinden 150 milyon dolar ile 400 milyon dolar arası yatırım yaptığı tahmin ediliyor.

09.05.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Gezgin Tank 12.05.2014 23:49

Putin Ukrayna'da her türlü provokasyon düzenliyor, ayrılıkçı sloganları taşıyan teröristleri destekliyor. Terör örgütlerine destek veren, kendi halıknı zombi haline getiren pisliklerin sonu çok acı olur

yaranamazsın 12.05.2014 08:51

ne yaparsan yap ülkeni batının çıkarları doğrultusunda yönetmezsen, yeltsin gibi yapıp onları güldürmezsen seni sevmezler emperyal güçler kendine çalışanları kral da olsa demokrat gösterir, karşı koymaya çalışanları ise seçim kazansa bile diktatör gösterir. örmek putin sevmezler ama petrol krallarını batılılar ve medyaları çok severler her ay birkaç kişiyi idam ettirdikleri halde. birini affetse öve öve bitiremezler. o yüzden bu cesur ve karizmatik lider putin kötüdür.

sempati 09.05.2014 23:36

Demek ki, satacak fosil yakiti olanlar pompalamaya, olmayanlar da borc stogunu sisirmeye devam.

Olcay 09.05.2014 19:18

ruslarda araç üretse keşke rekabet olursa tüketiciye yarar.

yunusemre 09.05.2014 18:44

rusya devlet başkanı putin bu aralar çok fazla gündemde...

empati 09.05.2014 09:45

Hangi lider batılı güçlere karşı kendi ülkesinin menfeatlerini savunuyorsa hemen kötüleniyor,diktatörlükle suçlanıyor, hakarete maruz kalıyor, yok ülkesini değilde batının çıkarına hizmet etse çok demokrat bir kişilik diyerek dünya basınında övgüler yapıyorlar. örnekleri çok hemde aynı insanlara farklı zamanlarda bu geçerli. putin de bu liderlerden biri.