Puanlama Sistemi Yayında!

Puanlama Sistemi Yayında!
Arabalar.com.tr yine Türkiye'de bir ilki kullanıcıları ile buluşturuyor. Yeni Puanlama Sistemi ile kullanıcılar tüm araçlara 9 farklı kriterde 10 üzerinden puan vererek tecrübelerini paylaşabiliyor.

Tüm araç sayfalarında yer alan "Puan Ver" butonuna tıklayarak erişilebilen panelde; Yakıt Tüketimi, Malzeme Kalitesi, Yol Tutuşu, Hızlanma Performansı, Ses Yalıtımı, Vites Geçişleri, İç Mekan Genişliği, Donanım Teknolojisi ve 2. el Piyasası gibi kriterlerde puan kullanılabiliyor.

Sistem, her araç için 1 kullanıcıdan yalnızca 1 defa oy toplayarak, aldığı oy ortalamasını sayfada bulunan "Kullanıcı Puanları" paneline anında yansıtıyor. Biriken ortalama puanlar böylece araç hakkındaki genel görüşleri istatistiksel biçimde tüm ziyaretçilere açık olarak sunuyor.

Yeni "Puanlama Sistemi"nin amacı, sadece araca ait teknik bilgileri değil, teknik anlamda paylaşılmayan ve tamamen tecrübeye dayalı olan araç deneyimlerini de bir araya getirerek, görsel ve bilimsel olarak kullanıcıya sunmak.

Arabalar.com.tr, Türkiye'de ilk olan bu uygulaması ile, araç satın alımı öncesi tüketicilerin, işini şansa bırakmadan, her araç hakkında olabildiğince fazla bilginin ve tecrübenin paylaşıldığı bir platform oluşturma amacını taşıyor.

Ayrıca, henüz 15 gün önce yayına başlayan "Karşılaştırma Anketi" Sistemi'nde ise bu süre zarfında 150'den fazla anket sisteme eklendi ve tüm anketlerde yaklaşık 10binin üzerinde oy kullanıldı. Gösterdiği ilgi nedeniyle tüm ziyaretçilerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.

14.12.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir5014 14.12.2015 23:32

yeni bir çalışma, faydalı olacaktır,zaten arabalar com tr yi günde 3-5 defa yoklayan bir kişi,yorumlarıda ciddi şekilde okursa hiç hata yapmaz görüşündeyim.

Misafir8369 14.12.2015 20:21

Kendinizi devamlı geliştiriyorsunuz. Gerçekten mükemmel bir siteye doğru gidiyor. Kullanıcılarında değerlendirme yazısı yazabileceğil platform yapsanız tam süper olur.