Proton Türkiye'ye Yatırım Yapacak

Proton Türkiye'ye Yatırım Yapacak

Proton Türkiye Distribütörü Ulu Motor yönetim kurulu başkanı Halil Ziya Ulubaş yaptığı açıklamada “Temsilcisi olduğumuz Proton markasının uzun yıllardır yatırım çalışmaları sürmekteydi.Bu yıl iki ülke hükümetinin arasındaki görüşmeler ve destekleyici alınan kararlar markamızın ülkemizdeki yatırımlarının hız kazanmasına neden olmuştur.

Proton kendi iç pazarındaki üretim başarısını Avrupa ülkelerine taşıma düşüncesindedir ve bu noktada Türkiye üretim için en cazip ülkedir. Proton' nun Lotus ortaklığı sonrası ise ürün kalitesi Avrupa standartlarına ulaşmış durumdadır.

Proton'un Türkiye' de yapmayı planladığı bir yatırımın, avrupa' ya araç üretiminde kısa sürede sonuç vereceğini düşünüyorum. Gerek işçilik kalitemiz, gerekse ülkemizde yerli ve yabancı yatırımcıya verilen teşvikler markamızın bu yöndeki çalışmalarını desteklemektedir.

Markamızın türkiye' de yatırım projesi geliştiriyor olması da bizi oldukça onurlandırmaktadır.” Ulu Motor, Türkiye genelindeki pazarlama aktivitelerini 2011 yılında daha da yoğunlaştıracağını bildirdi.Hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti üzerine çalışmaların devamlı sürdürüldüğünü bildiren Ulu Motor yetkilileri, proton markasının hak ettiği konuma gelmeye başladığını ve Pazar payını arttırdığını da ekledi.

06.04.2011 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
fatih 11.04.2014 21:38

yedek parçaları ve yaygın servisi yok deniyor ondan tercih edilmiyor...

vedat 19.11.2012 23:43

98 model proton personam var otomatik vites 2 yıldır kulanıyorum fiat renault ford opel protondan önceki otomobillerim çok memnun kaldım sıfır kilometre otomobil almayı düşündümde gene proton alırım herkeze tavsiye ederim

ali 02.08.2011 00:34

protonum var çok kaliteli araba fazla tercih edilmemesini anlayamıyorum