Premium Sınıfa İlk Adım

Premium Sınıfa İlk Adım
BMW markasının ülkemizde vergi avantajına sahip 1.6 litrelik benzinli modeli 3.16i modeli serinin başlangıç aracı olmasına karşın sürüş keyfi olarak premium sınıfta bulunan modelleri aratmıyor. Önceki neslinde kullanılan atmosferik beslemeli motora veda ederek yeni TwinPower Turbo teknolojisi ile üretilen motoru istenildiğinde oldukça performanslı bir karaktere bürünebiliyor. ZF imzalı 8 ileri kademeye sahip otomatik şanzımanı istenildiğinde ekonomik bir sürüş keyfi yaşatırken, istenildiğinde ise aracı spor bir sürüş keyfi için performanslı bir canavara döndürmeyi başarıyor. Süspansiyon sistemi ile konforu bir araya getirmeye başaran BMW 3.16i modeli, bu güç aralığına sahip benzinli motorlar içinde makul bir tüketim değerine sahip olarak görülebilir. Opsiyonel donanımları için talep edilen fiyatlar ile fiyatı oldukça yükselse de 3.16i modeli premium sedan sınıfının daha ulaşılabilir bir alternatifi olmaya devam edecek gibi görünüyor.

21.08.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
mustafa herbay 30.10.2013 23:05

1.6 litrelik dizel 3.16 sedan versiyonunu türkiyedeki birçok insan merak edip beklemektedir.fiyat konusunda diğer modellerde olduğu gibi benzinli motor araçlarla aynı olacağı düşüncesindeyim.