Peugeot Engelleri Aşıyor

Peugeot Engelleri Aşıyor
Peugeot ile Engelsiz Yaşam projesi kapsamında Peugeot markası Engelsiz Ürün Gamını pazara sundu. Program kapsamında araç satın almak isteyen engelli müşterilere Peugeot Fransa onaylı özel sürüş aparatları tavsiye ediliyor. Ayrıca tekerlekli sandalye taşımak üzere dönüştürülmüş Partner Tepee araçlar sunuluyor. 2013 yılında hayata geçirilen ve T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve UNDP – Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından desteklenen “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi ile engelli bireylerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak sosyal yaşam seviyelerini artırmak, engelli bireylere hareketlilik kazandırmak, sosyal hayata entegre olmalarına destek olmak, engellilik hakkında toplum bilinci ve anlayışı geliştirmek, farkındalık yaratmak ve konu hakkında kamuoyunda duyarlılık oluşturmak hedefleniyor. Peugeot, bu program dahilinde bedensel engellilerin otomobil kullanmalarını kolay ve rahat hale getirecek, hareket özgürlüğü sağlayacak sürüş donanımları sunuyor. Müşterinin zevkinize uygun bir model, araçlara uygun olarak tasarlanmış şekilde ihtiyaca göre dönüştürüyor. Kullanılan donanımlar yüksek teknoloji ile üretilmiş ve Peugeot merkezi tarafından onaylanmış ürünlerden oluşuyor ve montajları uzman bir ekip tarafından yapılıyor. İstenilen dönüşüm gerçekleştikten sonra araç garantisi devam ediyor. Peugeot ürün gamında bulunan tüm otomatik vitesli binek otomobiller ilgili aparatlar ile donatılabiliyor. Araçların satışı da ayrı bir kanal üzerinden ÖTV istisnasının yanı sıra uygulanan özel indirimler ile Peugeot Yetkili Satıcıları'nda gerçekleştiriliyor. Yasal zorunluluk gereği yapılan özel tertibat kişinin engeli ile uyumlu olmalı. Bu kapsamda hareket ettirici aksam olarak debriyaj, fren ve gaz pedalları ile vites kolunda sabitlenmiş bir şekilde özel tertibat yapılması gerekiyor. Partner Tepee, tekerlekli sandalye kullanan engellilerin mobilizasyonu için özel olarak Fransa'da dönüştürüldü. 1 sürücü, 2 yolcu ve 1 tekerlekli sandalye oturma düzeni sunan araçta kayma önleyici arka rampa, kayma önleyici ve ses izolasyonlu geniş kesilmiş arka bölüm, tekerlekli sandalyeyi sabitlemek için Q'STRAINT kayışlar ve engelli yolcu için 3 noktalı emniyet kemeri sunuluyor.

19.08.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Nadir 26.08.2014 23:58

Engelli için yapılan ne varsa fiyatı alır başını gider. Şimdi firma ürettikleri engelli için araçlar için dünya kadar para ister. Zaten bu hep böyle oldu olmaya devam edecek. Ama burada bazı yorumlar var. İşte engelli için araçlarda ÖTV vergi gibi konular da bende şunu derim engelli olmasam da aracımın vergilerini ödesem. :(

barist 23.08.2014 14:46

Sizde ödemeyin vergisini kardeşim. Milleti hıyar yerine koyup aracın 2 katı vergiye soyuyorlar. Yetmez gibi yakıtta da 2 kat vergi alıyor. Buna itiraz edeceğine, engelliden alınan vergiye itiraz ediyorsun.

zor a cevap 23.08.2014 07:07

kardeşim öyle vicdansız yorum yapmışsın ki engelli insanlar o kadar şeyden mahrum ki emin ol yaşanan zorlukların yanında şu kdv muhabbettinin hiçbir anlamı yok. soruyorum sana engelli insanların suçu ne? engelli birisi olarak tüm samimiyetimle söylüyorum değil ötv ,kdv sini 100 tane bedava sıfır araç verseler ben engelimin kalkmasını tercih ederim. senin benim durumumu anlayamadığın gibi bende seni... anlayamıyorum. ...

hakan 21.08.2014 18:04

bu tipteki hafif ticari araçların ötv tutarı diğer binek araçlar ile aynı mıdır? ortopedik %50 raporu ve h sınıfı ehliyeti olan bu tür araçları alabilir mi?

zor 21.08.2014 09:46

kdv alınmasın elbette ama gerçekden kullanıcı olan vatandaşlarımızdan engelli araçlarının yüzde 90 ını herkesden daha sağlam insanlar kullanıyor özel ve keyfi işlerinde ötv yok yıllık ödenen ocak temmuz pulları yok siz üstüne de kdv alınmasın demişsiniz diğer tarafda bütün bunları ödeyen vatandaşın ne suçu var..

Shift 20.08.2014 23:22

Bu tür araçlarda ÖTV indirimi oluyor sadece ,KDV nin de alınmaması lazım . Ayrıca araçlara engelliler için yapılan tertibatlardan ekstra ücret ( 1000-2500) alınıyor . Ayrıca aracı almaya bayilere gittiğinizde bazı bayiler araçlarını tertibat yapılacak müşterilere satmak istemiyorlar. Peugeot tertibat için gelişmeler yapmış ama tertibatin çizimi ve yapımı trafik şubesinde makina mühendisleri tarafından yapılıyor bayi müdahale edemiyor .

feyzi 20.08.2014 11:26

teşekkür ederiz pojoya. keşke diğer markalarda yapsa.