Opel Sıkıntılı Günler Yaşıyor

Opel Sıkıntılı Günler Yaşıyor
Dünyanın en büyük otomobil üreticisi olan General Motors 2002 yılından bu yana Opel markası ile toplam 10 milyar Euro zarar etti. Şirketin Almanya'daki fabrikalarını kapatma ihtimali çalışanları endişelendiriyor. Söylentilere göre, önce İngiliz Vauxhall Ellesmere Port Fabrikası kapatılacak, Opel'in Astra modelinin üretimi buraya kaydırılacak. Zafira modelinin ise Bochum kentinde üretimine son verilecek ve buradaki tesisler kapanacak. Üretim Frankfurt yakınlarındaki Rüsselsheim kentindeki tesislere taşınacak. Ancak tüm bunlar söylenti, iddia ve kulaktan dolma bilgi olmaktan öteye gitmiyor. Opel'in sözcüsü ise bu haberler hakkında şu yorumu yapmakla yetiniyor: “Bir dizi şey düşünülüyor ancak henüz bir karar verilmedi.”

24.05.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Nuri Yavuz 03.06.2012 17:45

İnsignia sedanlara taktıkları 1.4 turbo motorları, Station Wagonlara da takarlarsa, potansiyel müşterileri çekerler. Pazarda gerçek bir düzenleme ile son bir ayda ne kadar olumlu bakışlar ve sonuçlarla karşılandığı diğer burnunun doğrultusunda gidenlerin de akıllarını başlarına getirsin. Bu ülkede az yakan çok çeken otolara ihtiyaç var. Tapon motor istemiyoruz. adeta tek elden tanzim ediliyor, görüntüsü veren fiyat uygulamalarını da tasvip etmiyor, alıcılar.